Google uviedol, že sa rozšíri tri kancelárske budovy v blízkosti rieky Hudson, vrámci dolného Manhattanu.

Google uviedol, že sa rozšíri tri kancelárske budovy v blízkosti rieky Hudson, vrámci dolného Manhattanu.

Spoločnosť Google dnes informovala o tom, že investuje 1 miliardu dolárov do nového areálu v New Yorku.

Spoločnosť Google v blogu dnes uviedla, že nový campus “Hudson Square Google” o rozlohe takmer 160 000 metrov štvorcových bude zahŕňať dve budovy umiestnené na 315 a 345 Hudson Street a kancelárske priestory sa nachádzajú na neďalekej 550 Washington Street na Manhattane.

Tento krok rozšíri prítomnosť spoločnosti Google v blízkosti rieky Hudson v New Yorku. Začiatkom tohto roka vyhľadávací gigant oznámil, že kúpil nákupný a kancelársky komplex Chelsea Market za 2,4 miliardy dolárov.

Google uviedol, že areál Hudson Square bude hlavným miestom pre globálnu obchodnú aktivity so sídlom v New Yorku. Podľa neho budú investície do Chelsea a Hudson Square v nasledujúcich desiatich rokoch v New Yorku vytvárať kapacitu na viac ako dvojnásobný počet zamestnancov. Spoločnosť Google v súčasnosti v New Yorku zamestnáva viac ako 7 000 zamestnancov v rôznych tímoch vrátane vyhľadávania, reklám, máp, YouTube a cloudu.

Na blogovom príspevku finančný riaditeľ skupiny Alphabet – Ruth Porat uviedol: “Naša investícia do New Yorku je obrovskou súčasťou nášho záväzku okolo rastu a investovania do amerických aktivít, kancelárií a pracovných miest.”

Spoločnosť Google podpísala nájomné zmluvy pre priestory Hudson Street a do roku 2020 plánuje presunúť do dvoch budov. Podpísali zmluvu o zámere pre priestor na 550 Washingtone Street, kde sa do roku 2022 chce presunúť, teda v prípade, že budova bude dokončená.

Súvisiace:  Apple vynaloží $1 miliardu dolárov na nový areál v Austine

Táto správa nasleduje po minulo-týždňovom oznámení spoločnosti Apple, kde bude investovať 1 miliardu dolárov v novom kampuse v Austine, v štáte Texas a prispeje k vybudovaniu nových lokalít v Seattli, San Diega a Culver City, v štáte Kalifornia. Amazon minulý mesiac oznámila, že otvorí jedno z nových sídel na Long Island City v štvrti Queens, štátu New York.

Akcie materskej spoločnosti Google – Alphabet v pondelok po tomto oznámení klesli o 2%.

Plány rozšírenia spoločnosti Google v New Yorku nezahŕňali žiadnu verejnú súťaž medzi mestami. Spoločnosť Google uviedla, že v rámci svojho nového areálu nezíska žiadne daňové stimuly.

Materská skupina Alphabet, spoločnosti Google uviedla, že od konca roka 2017 mala po celom svete na plný úväzok 80 000 zamestnancov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár