Americké očarenie podnikateľskou produktivitou je nekonečné = len sa pozrite na každoročné vlny publikácií v pokračujúcej posadnutosti hľadania spôsobov ako vstávať skôr.

Ale nie je to len o zdokonaľovaní rannej rutiny alebo o prístupe, že štruktúra môjho pracovného dňa je dôležitá.  V skutočnosti jedna z najprehliadanejšej činnosti a „rozvrhový tip“ je podnikateľova nočná rutina.

Tu je 5 tipov, ktoré z vás urobia pána vášho večerného rozvrhu a nastavia vás na energický a plne sústredený zajtrajšok.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

1) Zhodnoťte svoj deň: Čo dobrého som dnes urobil?

Ben Franklin bol známi pre svoje prísne plány  a rutiny. Zakončil každý starostlivo zmapovaný deň jedinou otázkou „Čo dobré som dnes urobil?“ Sentiment je v poriadku, ale ako podnikateľ prijmite trochu štruktúrovanejší prístup k zhodnoteniu svojho dňa. Urobte si čas na skontrolovanie svojich plánov, projektov a postrehov.

Spýtajte sa sami seba tri otázky: Aký pokrok som dnes urobil k naplneniu mojej vízie a mojich cieľov? Za čo som dnes vďačný? A nakoniec, aké zlepšenia môžem urobiť s tým, čo som sa dnes naučil?

Súvisiace: 6 otázok, ktoré by ste sa mali každý deň pýtať sami seba

2) Určite si priority na zajtra

To, čo urobíte večer, môže zaistiť váš úspech nasledujúci deň. Vo Vanity Fair profile prezidenta Obamu, Michael Lewis poznamenáva, že „prezidentov deň začína predošlým dňom“. Večer trávi preskúmaním svojich plánov a nariadení na nadchádzajúci deň. Podobne, mnoho spisovateľov odporúča ukončiť svoj pracovný deň v strede vety, takže presne vedia ako pokračovať v písaní nasledujúce ráno.

Použite tento princíp ako hybnú silu na premýšľanie o svojich cieľoch, úlohách, plánoch a požadovaných výsledkoch. Použitie prístupu „najdôležitejšia vec“ definuje vaše top priority na nasledujúci deň pred spaním. A tak sa prebudíte s jasnou agendou a pripravený dosiahnuť viac.

3) Stanovte si jasné medze na zníženie tlaku/stresu

Pre podnikateľa je ľahké mať pocit, že vaša firma je váš život. Ale stanovte si jasné medze, kedy váš pracovný deň končí a kedy začína čas na osobný život. Psychology Today preberala dôležitosť rituálov, ktoré vám pomôžu preniesť sa z práce do domova. Štúdia vojenských profesionálov, pravdepodobne jednej z najstresujúcejších pozícií na svete, ukázala že jednoduchý úkon akým je vyčlenenie si niekoľkých minút na osobný čas alebo vyzlečenie uniformy im uľahčilo prechod do domáceho prostredia.

Urobte si prechádzku, vypočujte si audio knihu, lebo si zacvičte a tak ukončite svoj deň v pokojnej nôte. Ak preferujete viac štruktúry, navštívte hodiny jógy alebo meditujte. Potom, ak je to možné, vypnite a užite si čas s rodinou alebo priateľmi, povoľte tlak, nájdite si koníčky a doprajte s pokoj.

4) Osvojte si „spánkovú hygienu“

Sedemdesiat miliónov Američanov pociťuje nejakú formu poruchy spánku. Podnikatelia majú viac bezsenných nocí, než väčšina ostatných. Uprednostňovanie spánku a „ochraňovanie“ tohto času určeného na spánok je podstatné, keď zápasíme s úzkosťou, únavou a ďalšími problémami, ktoré môžu vzniknúť v rámci podnikateľského života.

The national Sleep Foundation stanovuje dobrý plán spánkovej hygieny, ale kľúč k dobrému spánku je prostý. Nastav si dôsledný spánkový plán a drž sa ho. Nepracuj alebo nepozeraj televízor v posteli, používaj ju len na spánok a intímne aktivity. Urob svoju spálňu čo najtmavšou, s čiernymi tienidlami a vyhni sa akýmkoľvek obrazovkám. Pohrajte sa s teplotou a udržujte izbu chladnejšiu. Investujte do pohodlných matracov. A nakoniec, doprajte si dostatok času na odpočinok pred spaním.

Súvisiace: 5 dôvodov pre ktoré by sme mali vstávať skôr

Každú noc treba urobiť jednu vec, ktorú máte radi, či už je to čítanie, trávenie času s rodinou, alebo sledovanie televízie

5) Urobte jednu vec pre svoje potešenie

Môže to byť ľahké stratiť zo zreteľa dôvody, pre ktoré ste tak ťažko pracovali: dosiahnuť finančnú slobodu, budovať bezpečnosť pre svoju rodinu alebo zmeniť svet. Každú večer urobte jednu vec, ktorá vám prinesie radosť. Strávte čas so svojou rodinou pri pokojnej večeri bez tabletov a mobilov v dohľade. Doprajte si starostlivosť o seba s dlhou prechádzkou alebo profesionálnu masáž. Urobte si čas na film alebo knihu po ktorej ste tak dlho túžili.

Robte tak, aby ste čo najviac zo svojej „nepracovnej doby“ vyplnili dobre, než sa spoliehať len na víkendy a prázdniny.

Súvisiace: Čo ma lezenie na Mount Everest naučilo o podnikaní

Záver

Venovanie pozornosti vášmu večernému rozvrhu pridáva viac kontroly a zdravého rozumu do typicky preplneného plánu. Umožňuje vám — alebo vás núti — urobiť si čas na dôležité veci ako rodina a vaše zdravie. Nakoniec ste schopný udržať svoju energiu na vysokom stupni a zamerať sa na najdôležitejšie priority biznisu a generovať tak maximálnu produktivitu nasledujúci deň.

Preložila: Mia Huzvarova

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SFGate

Facebook komentár