Núdzový fond pôjde dlhú cestu v tejto sužovanej ekonomike a neurčitom trhu práce.

Je vhodné mať minimálne 1 000 dolárov k dispozícii na okamžité použitie v prípade núdze. Väčšina finančných expertov odporúča našetriť si sumu rovnajúcu sa trom až šiestim mesiacom životných nákladov, ale odkedy sa stále zotavujeme z globálnej recesie (ktorá sa môže udiať opäť), je vhodné mať väčšiu finančnú prikrývku – zodpovedajúcu jednoročným životným nákladom. Napokon, nezamestnanosť vás môže zasiahnuť keď ju najmenej očakávate.

Súvisiace: 6 nesprávnych domnienok, ktoré Vám bránia stať sa bohatým

Ak nemáte núdzový fond a potrebujete si rýchlo zarobiť, keď niečo nejde ako má, tu sú nejaké rýchle spôsoby ako dostať peniaze, ktoré potrebujete:

1) Predajte vaše veci

Vyčistite si svoju domácnosť a roztrieďte si svoje veci, aby ste zistili čo môžete predať na Craigslist. Možno to je oblečenie, elektronika či knihy. Možno máte dokonca nejaké šperky, ktoré môžete odniesť do záložne. Alebo máte nepoužité darčekové karty, ktoré môžete predať na Gift Card Granny, alebo poukážky, ktoré zase môžete predať na CoupRecoup.

2) Poproste priateľov o zvyšné veci

Spýtajte sa v okolí, či vaši priatelia nemajú staré veci, ktoré by vám radi darovali. Dajte im zoznam typov vecí, ktoré hľadáte a zistite, či by vám ich vaši priatelia predali.

3) Vráťte, čo ste si kúpili

Odneste naspäť všetky nedávno kúpené nepodstatné veci a peniaze pridajte k vašim úsporám.

4) Zoberte si viac z výplaty

Tento mesiac zúžte svoj rozpočet a odložte si viac peňazí pre akékoľvek nečakané výdaje, ktoré sa môžu objaviť.

5) Používajte Fiverr.com

Vyberte si z rôznych úloh na Fiverr.com, alebo vytvorte nejaké a pridajte vaše ponuky na stránku. Každá splnená práca vám zarobí 5 dolárov. Viem, že to je možno malá suma, ale je to iba začiatok!

6) Opatrujte deti

Je na čase opýtať sa rodiny a priateľov, či niekto z nich nepotrebujte opatrovateľa detí. Kliknite do svojich sietí, či niekto koho poznáte sa neživí opatrovaním. Keď už niekoho takého nájdete, spýtajte sa či by boli ochotní a odporúčali vás svojim zákazníkom.  Pozrite sa na Craigslist a Sittercity, ale buďte opatrní keď sa budete mať stretnúť s niekým neznámym z internetu.

7) Venčite psy

Poobzerajte sa po inzerátoch na internete či nie sú voľné nejaké s venčením psov. Keďže vo väčšine inzerátoch požadujú ľudí so skúsenosťami, mohli by ste sa spýtať rodiny alebo priateľov či nepoznajú niekoho, kto by vám bol ochotný zaplatiť za túto službu. Alebo sa spýtajte vašich susedov, či by mali záujem.

8) Prenajmite svoje bývanie

Zvážte prenajatie izby alebo pohovky na stránkach ako Airbnb. Ak idete preč z mesta, bol by dobrý nápad prenajímať váš dom tak dlho ako budete preč, potom toho veľa robiť nemusíte, aby ste si zarobili nejaké peniaze navyše.

Súvisiace: 10 kľúčových znakov ľudí, ktorí žijú bez dlhov

9) Dajte na svoj talent

Máte hobby, ktorému sa venujete po celé hodiny? Začnite na ňom zarábať online. Napríklad ak radi píšete, začnite písať pre About.com, alebo ak radi veci vyrábate, pozrite sa na Etsy. Existuje veľa spôsobov ako spraviť vaše hobby lukratívnym, tak sa porozhliadnite po webe a zistite ako môžete profitovať z vašej záľuby.

Preložil: Marián Bednarčík

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ABCNews

Facebook komentár