Adidas_otvoril_novy_druh_obchodu_a_Nike_by_mala_mat_obavy_2016

Adidas na rohu 46. Ulice a 5. Avenue

Firma Adidas práve otvorila úplne novú obriu predajňu pre svoje ponuky v New Yorku, len pár blokov od Times Square, na piatej Avenue.

Tento obchod by mal byť jej celosvetovou vlajkovou loďou a tvorí štyri poschodia, vrátane toho na najnižšej úrovni, čo tvorí takmer 4200 štvorcových metrov. Pre túto nemeckú značku športového oblečenia tak tvorí najväčší obchod na svete a poukazuje na zvýšené zameranie značky na americký trh.

Adidas sa tak zameriava na New York, ako súčasť jej “kľúčového mesta” v rámci svojich plánov na útok.

Claire Midwoodová, ktorá je vedúcou v oblasti konceptov pre spotrebiteľov v značke Adidas poznamenala: “Chceli sme sa zamerať na zlepšenie výsledkov firmy na kľúčových mestách, a New York City je skvelé miesto pre začiatok, pretože sa jedná o križovatku športu a módy.”

Súvisiace: Svet fitnesu prechádza zmenou, ktorá vystraší maloobchod

Obchod sa vyznačuje dizajnom spoločnosť, ktorý sa nazýva “maloobchodný koncept štadiónov”, ktorý získava inšpiráciu zo športových štadiónov amerických stredných škôl. Za týmto účelom, vstup do obchodu napodobňuje tunely pre atlétov, vďaka ktorým prichádzajú na ihrisko. Celé to pripomína atmosféru štadiónu. Zákazníci zároveň z vytvorených „tribún“ môžu sledovať buď pouličné scény alebo športové kanály v TV.

K ďalšiemu vybaveniu v obchode patrí stánok s predajom džúsov a občerstvenia, priestor ku konzultáciám osobných trénerov a časť venovaná pre pre topánky a oblečenie. Obchod má aj vlastné “šatne”, kde si pred nákupom môžete vyskúšať produkty.

Adidas_otvoril_novy_druh_obchodu_a_Nike_by_mala_mat_obavy_2016_1

Tento obchod je pre Adidas najväčším na svete, podľa rozlohy.

To všetko vrátane najznámejších produktov firmy Adidas, kde v obchode majú svoje vlastné miesta značky ako Originals, Stan Smith a Superstar a nové produkty zamerané na vyšší výkon – Ultra-Boost, rovnako ako spolupráca medzi Stella McCartney a Adidasom a produkty z partnerstva s kanadským výrobcom športového oblečenia – Reigning Champ.

Súvisiace: Značky s fanatickými zákazníkmi a rozsiahlymi komunitami

Tento obchod bol otvoreným 1. decembra.

V novembri, však hlavný konkurent – Nike v New Yorku, v štvrti Soho taktiež otvoril svoj obrovský obchod, so zameraním na technológie a procesy pred nákupom. Zdá sa, že títo športoví obri si vybrali NYC, ako miesto kde budú viesť svoju vojnu.

Adidas_otvoril_novy_druh_obchodu_a_Nike_by_mala_mat_obavy_2016_2

Vchod do obchodu Adidas na 5. Avenue

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, BusinessWeek

Facebook komentár