Adidas_za_rok_2017_predala_1_milion_tenisiek_z_odpadu_oceanov_top

Naše oceány už dávno čelia tzv. “plastovému smogu”, pričom odborníci predpovedajú, že do roku 2050 bude v oceánoch viac plastu ako rýb.

Niektoré z týchto odpadov však môžu byť opätovne použité – a mnohí z nás chcú vidieť, že sa recyklujú.

Stačí sa pozrieť na spoločnosť Adidas. Len za minulý rok táto obria športová spoločnosť spustila radu tenisiek ktorá bola vyrobená priamo plastu ocánov a už predala viac ako milión párov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Adidas – Kasper Rosted na CNBC uviedol, že spoločnosť v roku 2017 predala 1 milión topánok, ktoré sú vyrobené primo z odpadu oceánov.

Spoločnosť Adidas sa spojila s environmentálnou iniciatívou Parley for the Oceans, ktorá tenisky vytvorila.

Každý pár je vyrobený z 11 použitých plastových fliaš spolu so šnúrkami, pätou a podšívkou, ktoré sú vyrobené z iných recyklovaných materiálov.

Súvisiace: Adidas začala vyrábať tenisky z odpadu oceánov

V apríli minulého roka Mathias Amm, ktorý je riaditeľom produktovej kategórie pre Adidas Running poznamenal: “Ako celosvetová značka máme zodpovednosť, pomôcť zmeniť svet k lepšiemu. Tieto návrhy odrážajú našu podporu pre veľkú časť príčiny, zatiaľ čo prinášame mimoriadny výkon, ktorým sme preslávení. Zároveň sa jedná o silnú kombináciu, ktorá dúfame, že povzbudí a inšpiruje naše celosvetovú komunitu, rovnako ako aj nás. ”

Cieľom spoločnosti Adidas bolo vytvoriť jeden milión párov topánok, takže skutočnosť, že reálne predali to isté číslo, je neuveriteľná.

From the sea to the streets. 🌊 The #UltraBOOST x #adidasParley collection. Coming soon.

Príspevok, ktorý zdieľa adidas Running (@adidasrunning),

Facebook komentár