Často sa stáva, kedy sa najúspešnejšie podnikatelia odmietajú nechať odradiť odmietnutím.

Príbeh spoločnosti Airbnb, ktorá sprostredkováva domáce ubytovanie a je v súčasnosti o hodnote monštruóznych 25,5 miliardy amerických dolárov, poskytuje ďalší príklad, prečo je táto charakteristika tak dôležitou.

V roku 2008, kedy bola spoločnosť Airbnb založená sa táto firma snažila získať 150 000 dolárov, čo ju ohodnocovalo na 1,5 milióna dolárov. Spoločnosť sa dostala k siedmim členom firiem z oblasti rizikového kapitálu, od ktorých chcela získať toto financovanie, avšak spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Airbnb  – Brian Chesky museli čeliť nesúhlasnému postoju.

Súvisiace: 
Sedem čŕt úspešných podnikateľov
8 vecí, ktoré nás miliardári môžu učiť o vzostupe v podnikaní

Päť zo siedmich investorov uviedli svoj nesúhlas s financovaním spoločnosti Airbnb, zatiaľ čo ďalší dvaja sa proste nikdy neobťažoval odpovedať. Na e-mailové odmietnutia, ktoré Chesky publikoval (samozrejme z anonymnými autormi) uvádzali dôvody, ako startup je mimo oblasti zamerania firiem rizikového kapitálu a je vidno nedostatok nadšenia pre firmy spojené z cestovaním.

Jedna spoločnosť z rizikového kapitálu uviedla, že Airbnb je potenciálna príležitosť trhu sa “nezdá byť dostatočne veľkou, pre ich požadovaný model.”

Chesky poznamenal, že investor,i ktorí boli vtedy oslovení, mohli za 150 000 dolárov získať až 10 percentný vo firme. Spomenuli sme, že Airbnb je teraz v hodnote 25,5 miliardy dolárov?

Cheska uzatvára: “Nabudúce máte predstavu o tom, na čo máte myslieť keď dostanete podobný e-mail.”

Zdroj: Medium.com

Facebook komentár