Akcie_firmy_Medallia_v_debute_vzrastli_az_o_viac_ako_75%

Akcie spoločnosti Medallia v piatok vrámci svojho debutu vzrástli o viac ako 75% a stala sa tak najnovšou spoločnosťou v oblasti cloudového softvéru, ktorá pomocou verejnej emisie akcie vedela vo veľkom prilákať investorov.

Spoločnosť so sídlom v San Franciscu, ktorá predáva softvérové nástroje, ktoré pomáhajú spoločnostiam monitorovať spokojnosť zákazníkov, bola spočiatku oceňovaná na 21 dolárov za akciu, ale čoskoro po začatí obchodovania sa dostala cez hodnotu 35 dolárov za akciu. Spoločnosť v podaní z 8. júla u podaní Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) uviedla, že očakáva cenu akcií v rozmedzí na hodnote 16 až 18 dolárov za akciu. Akcie spoločnosti Medallia dosiahli maximá na cene 39,56 dolárov, predtým než ukončili deň na úrovni 37,05 dolárov, čo túto firmu ohodnocuje na viac ako 4,5 miliardy dolárov.

Medallia sa pripojila k firmám Zoom, Crowdstrike a PagerDuty, ktorý sú poskytovateľmi cloudového softvéru so silnými výsledkami rastu cien akcií, v prvý deň obchodovania, vrámci roku 2019. Všetci tieto tri spomínané spoločnosti dosiahli v prvý deň obchodovania minimálne 50% rast akcií, pričom firma Zoom, ktorá poskytuje služby vidiokonferenčných hovorov pre firmy, vrámci počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO), realizovanej v apríli dosiahla najväčší zisk na hodnote 72%.

Firma Slack tiež zaznamenala prudký nárast v prvý deň obchodovania, ale vývojári tejto aplikácie z použili priamy vstup, namiesto tradičného IPO, ktorým je bežne realizovaný vstup na verejný trh.

Generálny riaditeľ spoločnosti Medallia – Leslie Stretch, v rozhovore pre agentúru CNBC, uviedol, že spoločnosť je alternatívou k tradičným predajcom zákazníckych prieskumov. Stretch zároveň poznamenal, že spoločnosť nedávno podpísala zmluvy s firmami ako Salesforce a Adobe.

Stretch krátko po začiatku obchodovania povedal: “Je skvelé prísť na trh s takými lídrami,” … „Spoločnosti Adobe aj Salesforce úplne chápu, že zákazník je v centre každej digitálnej transformácie, a my sme jej stredobodom.“

Súvisiace: Spoločnosť Slack je aktuálne v hodnote viac ako $20 miliárd

Medzi konkurentov spoločnosti Medalia patrí firma SurveyMonkey, ktorá vykonala svoju verejnú emisiu akcií v septembri minulého roka, a spoločnosť Qualtrics, ktorú v novembri tesne pred IPO kúpil gigant SAP, v hodnote 8 miliárd dolárov.

Medallia v regulačnom podaní uviedla, že príjmy vo fiškálnom roku, ktorý skončil v januári, vzrástli o 20% na 313,6 milióna dolárov. Jej čistá strata sa zvýšila na 82,2 miliónov zo 70,36 miliónov dolárov, keďže práve v tomto období sa predajné a marketingové náklady navýšili o 26%.

Spoločnosť Sequoia Capital vlastnila 40% akcií spoločnosti, čo je v tomto štádiu nezvyčajne veľký podiel. V piatok tak podiel investičnej spoločnosti Sequoia v tejto firme dosiahol hodnotu na úrovni okolo 1,8 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár