Nové správy o IPO spoločnosti Robinhood.

Nové správy o IPO spoločnosti Robinhood.

Podľa zdrojov oboznámených s plánmi si spoločnosť Robinhood, ako burzu pre svoju prípadnú počiatočnú verejnú ponuku akcií (IPO) vybrala Nasdaq.

Spoločnosť zatiaľ žiadosť o zaradenie do zalistovania zatiaľ oficiálne nepožiadala.

Aplikácia na obchodovanie s akciami znížila bariéry vstupu pre milióny drobných (retailových) investorov a pripravila pôdu pre jeden z najväčších verejných debutov akcií (IPO) roka.

Zdroje uviedli, že zatiaľ nie je jasné, či si spoločnosť Robinhood zvolila priamu emisiu alebo tradičné IPO. Bez ohľadu na spôsob, firma Robinhood u Komisie pre cenné papiere (SEC) podá S-1. Spoločnostiam obvykle trvá zhruba jeden až dva mesiace, kým návrh pre SEC vôbec podajú.

Poradenstvo v súvislosti s IPO Robinhood poskytuje banka Goldman Sachs.

Robinhood – ktorej dlhoročnou misiou je „demokratizácia“ investovania – sa pri vstupe na trhy považuje za hlavnú bránu pre mladých investorov.

Po rekordnom raste počas pandémie Covid-19 sa aplikácia na obchodovanie s akciami zameranou na generáciu Milénia ocitla uprostred januárových nepokojov z dôvodu krátkeho zatlačenia akcií spoločnosti GameStop, ktoré čiastočne podporovali retailoví investori, vedení cez diskusné fórum Reddit. Zdá sa však, že značka Robinhood zostala nedotknutou ponukami na akcie pred IPO, ktoré okolo mánie GameStop stúpajú.

Súvisiace:
Robinhood potrebovala infúziu v hodnote $1 miliardy
CEO Robinhood: Obchodníci na platforme zarobili $35 miliárd

Podľa odhadov spoločnosti JMP Securities, Robinhood len v mesiaci január navýšila počet používateľov o 3 milióny.

Newyorské firmy D1 Partners, Sequoia, Kleiner Perkins a divízia rizikového kapitálu spoločnosti Google s označením GV sú jedni z najväčších investorov rizikového kapitálu spoločnosti Robinhood.

Firmy Nasdaq a Robinhood tieto infomácie odmietli komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár