Akcie_firmy_Twitter_rastli_po_objaveni_spekulacii_o_prevzati

Rovnako ako moderná Trojská Helena, ktorej tvár preslávila tisíce lodí, vyzerá to, že status na sociálnej sieti Twitter od generálneho riaditeľa spoločnosti Goldman Sachs – Lloyda Blankfeina spustil tisícky zvestí o prevzatí Twitteru.

Blankfein na tejto sieti zverejnil sám seba s generálnym riaditeľom (CEO) Twitteru – Jackom Dorseyom, s nasledujúcim vtipom: “Jack a oni hovoria, že ja to neviem!”

Blankfein bol v centrále spoločnosti Twitter, kde sa zhováral s Dorseym. Ale od tohto tweetu sa zvýšili špekulácie o tom, či by by sociálna sieť Twitter mohla uvažovať o predaji a aj ohľadom toho, či by banka Goldman Sachs bola poradcom pre fúziu.

Súvisiace: Graf aktivity na internetu v priebehu jednej minúty

Akcie spoločnosti Twitter v tomto týždni vzrástli o viac ako 6% a v roku 2017 sa nachádzajú v zisku takmer 40%, napriek tomu že mnohí analytici sa aj naďalej obávajú spomalenia rastu používateľov, nedostatok ziskovosti a rastúcej konkurencii z Facebooku a Snapchatu.

Takže špekulácie v oblasti fúzií majú zmysel. Niektorí navrhli, že sieti Twitter bude lepšie ako súčasť väčšej spoločnosti.

Často sa rozprávalo o tom, či by si ju vlastník Google – Alphabet chcel kúpiť a to najmä preto, že bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google, Omid Kordestani opustil Google, aby sa stal v októbri 2015 výkonným predsedom spoločnosti Twitter.

Spoločnosť Disney údajne v minulom roku sledovala aj Twitter a Goldman Sachs v tom čase uviedla, že firme Twitter robí poradcu.

Spoločnosť Apple a softwarová firma Salesforce, spravovaná častým užívateľom siete Twitter – Marcom Benioffom, boli taktiež uvádzaní ako potenciálni nadobúdatelia spoločnosti Twitter.

Taktiež existuje argument, že by bolo lepšie, keby sa Dorsey vzdal kontroly nad Twitterom, aby sa mohol sústrediť ešte viac na druhú spoločnosť, ktorú prevádzkuje – na platformu mobilných platieb Square.

Akcie spoločnosti Square v tomto roku vzrástli takmer o 175% a nedávny nárast bol poháňaný skutočnosťou, že začali umožňovať užívateľom aplikácie Cash, predávať a nakupovať virtuálnu menu Bitcoin.

V tomto týždni sa taktiež objavili zaujímavé správy. Disney kúpila veľkú časť aktív od firmy 21st Century Fox. A to znova prinútilo hovoriť o konsolidácii v celom svete médií, vrátane spoločností sociálnych médií, ako je Twitter.

Hovorca sociálnej siete Twitter povedal, že spoločnosť nebude komentovať fámy, ale dodal, že Blankfein bol v centrále Twitteru kde “komunikoval so zamestnancami Twitteru o jeho používaní.”

Hovorca dodal: “Máme širokú škálu hostí, ktorí prichádzajú a komunikujú s našimi zamestnancami ako súčasť väčšej série, so známymi užívateľmi Twitteru.”

Goldman Sachs k tomu neposkytla žiadne komentáre.

Napriek tomu však existujú určité dôvody na optimizmus rastu akcií spoločnosti Twitter, ktoré nemajú nič spoločné s prípadným prevzatím.

Súvisiace: Twitter: “Sprístupnime všetky svoje reklamy, ako aj to kto je za nimi”

Niektorí dúfajú, že interakcia a teda aj príjmy z reklamy sa môže navyšovať, keď Twitter zdvojnásobila počet znakov na 280.

Najprv sa ohľadom tejto zmeny obavili pesimistické správy, ale z veľkej časti zanikli. V skutočnosti sa zdá, že aj Blankfein je ich fanúšik a to aj po tom, čo na začiatku predviedol určité výhrady.

Blankfein na tejto sociálnej sieti Twitter 7. novembra poznamenal, že sa mu páči “disciplína 140“ znakov. Ten tweet dokonca mal iba 137 znakov.

Svoje naladenie dokonca rýchlo zmenil, keď 20. novembra napísal status o 203 znakoch, kde nakoniec 280 znakov pochválil.”

Sociálna sieť Twitter v pondelok spustila aktivitu nového partnerstvo so spravodajskou agentúrou Bloomberg, ktorá bola predstavenou v pondelok. Agentúra Bloomberg v pondelok predstavila službu s názvom TicToc, ktorá bude nažovo streamovať jej služby na sieti Twitteri.

Toto je len posledné úsilie Twitteru, ktoré Wall Street ukazuje, že služba nie je len o slávnych ľuďoch, ktorí používajú Twitter, ako napríklad prezident Trump, ale že môže byť aj životaschopnou platformou pre živé správy a športové programy.

Okrem dohody s agentúrou Bloomberg, Twitter ponúka živé videorozhovory s BuzzFeed, streaming finančnej spravodajskej siete Cheddar, Major League Baseball a golfovou PGA Tour.

Veľa z toho bude závisieť od toho, či nové videorozhovory spoločnosti Twitter môžu naozaj zvýšiť rast používateľov, predaj reklám a zisky.

Ale to je pravdepodobne niečo, o čo Blankfein a Dorsey budú hovoriť v súkromí, na rozdiel od zdieľania týchto myšlienok s Blankfeinovými 75 000 nasledovníkmi a Dorseyovými viac ako 4 miliónmi nasledovateľmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatcch

Facebook komentár