30-ročný miliardár Sam Bankman-Fried kupuje podiel v spoločnosti Robinhood.

30-ročný miliardár Sam Bankman-Fried kupuje podiel v spoločnosti Robinhood.

Spoločnosť Robinhood zažila náročný rok. Dvojité prepady akcií a bitcoinov zničili predaj online maklérskych spoločností. Spoločnosť tiež vykázala stratu a pokles používateľov. Akcie tento rok prepadli o 40 % a Robinhood nedávno oznámil veľké kolo prepúšťania.

Na obzore však môže byť nádej.

Akcie spoločnosti Robinhood v piatok vzrástli o viac ako 25 % po tom, čo investičná firma riadená 30-ročným krypto-miliardárom Samom Bankman-Friedom, v rámci podania u Komisie pre cenné papiere a burzu oznámila, že kúpila 7,6 % podiel v spoločnosti.

Bankman-Fried, ktorý prevádzkuje startup FTX – kryptomenovú burzu so sídlom na Bahamách, v podaní uviedol, že kúpil akcie spoločnosti Robinhood, pretože je presvedčený, že „predstavujú atraktívnu investíciu“. Dodal, že jeho podiel má byť pasívnou investíciou a že „v súčasnosti nemá v úmysle podniknúť žiadne kroky smerom k zmene alebo ovplyvňovaniu kontroly“ firmy Robinhood.

(Samozrejme, počiatočná investícia Elona Muska do spoločnosti Twitteru sa zdala byť pasívnou než si to generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX rozmyslel a potom sa rozhodol kúpiť celý Twitter … táto dohoda je aktuálne pozastavená.)

FTX si zaslúžila obľúbenosť kryptosveta a od svojho spustenia v roku 2019 prilákala viac ako milión používateľov, takže mať jeho zakladateľa ako strategického investora v spoločnosti Robinhood by mohlo pomôcť zvýšiť dôveryhodnosť maklérskej spoločnosti, nehovoriac jeho objeme finančných prostriedkov, ktoré má k dispozícii.

Súkromná spoločnosť FTX nedávno získala nové finančné prostriedky, ktoré oceňujú spoločnosť na 32 miliárd dolárov. Podľa údajov sledovaných časopisom Forbes má Bankman-Fried, ktorý je tiež zakladateľom kryptoobchodnej firmy Alameda Research, hodnotu majetku na úrovni 21,2 miliardy dolárov.

FTX sa k podielu Bankman-Frieda v spoločnosti Robinhood ďalej nevyjadrila. Firma Robinhood v piatok ráno vydala vyhlásenie na svojom overenom účte od jej komunikačného tímu, v ktorom uviedla, že „zdvojnásobujeme vytváranie viac-generačnej spoločnosti, kde môžu zákazníci budovať bohatstvo pre svoje generácie“.

Súvisiace: Prečo kryptomeny za deň vymazali viac ako $200 miliárd?

Robinhood dodala: “Samozrejme, myslíme si, že sa jedná aj o atraktívnu investíciu. Máme najlepšiu zákaznícku základňu, predstavujeme skvelé nové produkty a máme tím, ktorý ich vie dodávať. Naša cesta sa len začína.“

Investícia od Bankman-Frieda by mohla pomôcť spoločnosti Robinhood vrátiť sa späť na správnu cestu. Robinhood, spolu s konkurentom v oblasti krypto maklérskych spoločností Coinbase, počas tohto roka čelili problémom kvôli volatilite na finančných trhoch.

Akcie spoločnosti Coinbase, ktoré sa začiatkom tohto týždňa prepadli po mizernej správe o výnosoch a slabom výhľade, sa v piatok posilnili v tandeme s akciami firmy Robinhood. Akcie spoločnosti Coinbase vzrástli o 25 %. Jej akcie však počas tohto týždňa stále nachádzajú v prepade 30 % a tento rok v strate o viac ako 70 %.

 

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Facebook komentár