Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ firmy Robinhood - Vlad Tenev.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ firmy Robinhood – Vlad Tenev.

  • Bezplatná aplikácia pre obchodobanie – Robinhood ponúka používateľom šancu obchodovať s krytomenou Bitcoin a Ethereum, s nulovými transakčnými poplatkami.
  • Táto funkcia je k dispozícii iba vo vybraných štátoch a na čakacom zozname už existuje viac ako 1 milión ľudí.
  • Prechod k obchodovaniu s kryptomenymi by mohol Robinhood zaradiť do pozície kľúčového konkurenta, k top platforme obchodovania s kryptomenami ako je Coinbase.

Broker bez zbytočných poplatkov na obchodovanie – spoločnosti Robinhood, ktorej hodnota sa nedávno ocitla na úrovni 1,3 miliardy dolárov v súčasnosti svojim používateľom ponúka možnosť nakupovať a predávať kryptomeny ako ethereum a bitcoin, s nulovými poplatkami za transakcie. Tieto správy boli oznámené prostredníctvom blogu.

Ale ak chcete takto (bez poplatkov) obchodovať aj šifrované meny cez Robinhood, musíte sa dostať na koniec: Keďže táto informácia bola prvýkrát ohlásenou v januári, záujem naozaj vzrástol. Služba v súčasnosti má zoznam čakateľov, ktorí chcú získať prístup k funkcii obchodovania s kryptomenami. Jedná sa o viac ako 1 milión potenciálnych zákazníkov.

Aktuálne, keď sa funkcie okolo obchodovania kryptomien rozbiehajú, čakací zoznam by sa mal postupne začať postupne navyšovať.

Obchodovanie bez zbytočných poplatkov je ochrannou známkou spoločnosti Robinhood, ktorá rovnakú politiku ponúka aj u obchodovania s akciami počas piatich rokov, v ktorých je aktívnou. Rozšírenie tejto politiky umiestňuje Robinhood do poprednej konkurencie s inými populárnymi platformami pre obchodovanie s kryptomenami, vrátane startupu Coinbase o hodnote 1,6 miliardy dolárov.

Súvisiace: Aplikácia pre obchodovanie – Robinhood predstavuje kryptomeny

Existuje však jedna námietka: Aj keď nebudete platiť žiadne poplatky priamo spoločnosti Robinhood, budete pravdepodobne ešte musieť zaplatiť nejaký poplatok za nákup kryptomeny – nákup alebo predaj bitcoinu v akomkoľvek rozsahu má v poplatkoch historickú cenu na úrovni 37 dolárov, avšak tieto peniazmi pôjdu “baníkom”, ktorí virtuálnu menu bitcoin vytvárajú.

V súčasnosti je prístup k bezplatným obchodom s Bitcoinom a Ethereum na plaforme Robinhood ponúknutý používateľom žijúcim v Kalifornii, Massachusetts, Missouri, Montana a New Hampshire, hoci spoločnosť svoj geografický dosah v budúcnosti plánuje rozšíriť.

Ukážka služby kryptomien - Feed na platforme Robinhood.

Ukážka služby kryptomien – Feed na platforme Robinhood.

 

Robinhood tiež predstavila Robinhood Feed – chat v reálnom čase pre ľudí, ktorí majú záujem o aktuálne informácií ohľadom kryptomien, výkyvoch na trhu a investičných radách.

Súvisiace: Nulové poplatky pre obchodovanie akcií – Robinhood k dispozícii pre všetkých

Rovnako ako obchodná platforma, Robinhood Feed má tiež svoje záujmov: Na svojej stránke spoločnosť tvrdí, že táto služba je k dispozícii len obmedzenému počtu používateľov a že začínajúci používatelia budú mať príležitosť poskytnúť priamu spätnú väzbu o produkte.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár