Aplikacia_pre_obchodovanie_Robinhood_predstavuje_aj_kryptomeny

Používatelia bezplatnej investičnej aplikácie – Robinhood čoskoro budú môcť investovať do kryptomien, spolu s tradičnými investičnými ponukami.

Krypto obchodovanie bude spočiatku obsahovať len bitcoin a ethereum a neskôr ponúkne viac mincí. Začiatkom februára budú obyvatelia v piatich štátoch prvými, ktorí ich budú schopní nakupovať a predávať. Jedná sa o Kaliforniu, Massachusetts, Missouri, Montanu a New Hampshire – s ďalšími štátmi, ktoré nasledujú vo vlnách, až kým obchodovanie bude dostupným celoplošne.

Súvisiace: Aplikácia s bezplatným obchodovaním akcií – Robinhood rastie

Od štvrtka môžu všetci používatelia sledovať trhové údaje o 16 “minciach“ (vrátane litecoin a ripple), čítať správy zo sektoru kryptomien a v aplikácií Robinhood vytvárať cenové upozornenia.

Bajju Bhatt, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Robinhood poznamenal: “Je celkom zrejmé, že ľudia sa starajú o kryptomeny,” … “Chceme, aby sme aj my boli v tomto sektore a pomohli utvárať spôsob, akým sa toto odvetvie vytvára, za účasti lepšej platformy, ako aj za účasti lepšej ceny.”

Kryptomeny môžu byť dokonca rizikovejší ako iné investície, najmä z dôvodu extrémnej volatilite a bezpečnostným rizikám spojeným s aktívom, v jeho relatívnom skorom štádiu. Ale ani to nezastavilo vlnu investorov, ktorí doň chceli vstúpiť.

Bitcoin je slovo, ktoré v priebehu posledných niekoľkých mesiacov všetci poznajú, pretože kryptomeny dosiahli rekordných maxím. Od októbra sa jej cena viac ako zdvojnásobilo a v súčasnosti sa obchoduje okolo 11 000 dolárov, hoci to predstavuje pokles z decembrových 20 000 dolárov.

Bitcoin pre jej spoluzakladateľov spoločnosti Robinhood – Bhatta a Vlada Teneva nie je niečím novým. Už dávno, od roku 2010 ťažili kryptomeny na svojich osobných počítačoch.

Bhatt ďalej poznamenal: “V súčasnej dobe vidíme, že v uplynulom roku nastalo to, že kryptomeny a bitcoin vykazujú odolnosť,” … “Toľkokrát ľudia videli ako rýchlo ich ceny stúpajú a klesajú, aktuálne už vieme povedať, že sú na to zvyknutí, čo týmto aktívam poskytuje skutočnú silu.”

Je vidno naozaj rastúci dopyt – najmä medzi mladými ľuďmi, ktorí sa o nich naozaj vo veľkej miere zaujímajú.

Nedávna štúdia ukázala, že ak jednotlivci z generácie milénia zarobia 5 000 dolárov, 12% z nich ich zarobené peniaze vloží do kryptomien, čím tieto aktíva uprednostia pred iným typom investícií (podľa spoločnosti Swell Investing). To je omnoho viac, v porovnaní s iba 3% osôb vo veku 45-54 a 55-64 rokov. Muži mali väčší záujem než ženy, pri vložení svojich peňazí do kryptomien, pričom 14% mužov z generácie milénia poznamenalo, že sa rozhodnú pre akúkoľvek inú investíciu, v porovnaní s 9% podielom žien.

Bhatt poznamenal: “Pre spoločnosť, ktorá sa zaviazala k demokratizácii kapitalizmu a sprístupneniu finančných produktov najvyššej kvality pre všetkých, oblasť kryptomien pre Robinhood predstavuje prirodzenú úlohu s jej misiou.”

Ďalej uviedol: “Krypto-meny majú potenciál zmeniť to, ako peniaze od svojich základov po celom svete fungujú,” … “Je to posun od inštitúcií späť k ľuďom a my pri vytváraní tejto zmeny chceme zohrávať kľúčovú úlohu.”

Súvisiace: Nie všetky trhy s kryptomenami sú rovnaké

A investorom aplikácie Robinhood chceme vstup do tohto sektoru zjednodušiť.

V súčasnej dobe väčšina ľudí kupuje kryptomeny ako bitcoin a ethereum cez digitálne burzy, ako je Coinbase.

Bhatt poznamenal, že aplikácia Robinhood ponúka ľahký prístup k finančným prostriedkom. Transakcie finančných prostriedkov od 1 000 dolárov okamžite sprístupnia pre obchodovanie s kryptomenami. Akékoľvek dodatočné prevedené prostriedky pristanú vo vašom účte, cez bežný systém prenosu, známy ako ACH (Automatizovaný zúčtovací dom).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár