Aplikácia Robinhood a jej plánovaná expanzia sú pozastavené.

Aplikácia Robinhood a jej plánovaná expanzia sú pozastavené.

Spoločnosť Robinhood zastavuje svoje plánované spustenie aktivít v Spojenom kráľovstve, keďže populárna aplikácia na obchodovanie s akciami čelí novým problémom a vyšetrovaniam v rámci svojho domáceho trhu.

Spoločnosť so sídlom v USA v utorok vyhlásila, že tzv. “britský debut” jej služieb bol odložený na neurčito a všetky celosvetové plány okolo expanzie boli pozastavené.

Firma Robinhood v e-maile s tým, aby záujemcovia pridali svoje mená na čakaciu listinu uviedla: „Svet sa za posledných niekoľko mesiacov vo veľa ohľadoch zmenil a my sa mu chceme prispôsobiť,“ … „Na úrovni spoločnosti sme si uvedomili, že je najlepšie aby sme naše úsilie v súčasnosti vynaložili na posilnenie nášho hlavného podnikania v USA a na ďalšie investície do našich základných systémov.“

Spoločnosť prvýkrát oznámila, že v Spojenom kráľovstve rozšíri svojej aktivity už v novembri 2019. Spočiatku uviedli, že by mala prísť na tento trh už začiatkom roku 2020.

Investovanie retailových (malých) klientov v posledných mesiacoch zaznamenalo prudký nárast popularity, keďže bezplatné platformy ako Robinhood umožňujú začínajúcim investorom vstupovať do obchodovania s akciami v momentoch veľkej volatility.

Americkí zákonodarcovia však tlačia na spoločnosť Robinhood, aby zlepšili zabezpečenie svojej aplikácie po zjavnej samovražde 20-ročného študenta, ktorý zaznamenal záporný zostatok na účte vo výške 730 000 dolárov.

Robinhood uviedla, že so zákonodarcami bude spolupracovať a oznámila plány na zlepšenie svojho používateľského rozhrania, najmä pokiaľ ide o obchodovanie s opciami.

Súvisiace: Táto aplikácia úplne narušila obchodovanie na trhoch

Výkonní riaditelia spoločnosti Robinhood – Vlad Tenev a Baiju Bhatt v blogovom príspevku zverejnenom počas minulého mesiaca napísali: „Táto tragédia nás osobne tvrdo zasiahla.“

Aplikácia tiež zaznamenala niekoľko významných výpadkov v dňoch so silným objemom obchodovania.

Napriek tomu sa jej podarilo prilákať významný záujem zo strany investorov. Začiatkom tohto mesiaca Robinhood získala ďalších 320 miliónov dolárov a bola tak ocenenou na 8,6 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár