Robinhood-zacina-spristupnovat-kryptopenazenky-len-pre-1000-ludi

Spoločnosť Robinhood Markets spustila beta verziu svojho dlho očakávaného programu kryptomenových peňaženiek pre prvých 1 000 zákazníkov z čakacej listiny, kde je 1,6 milióna užívateľov – toto na konci tohto týždňa uviedla maloobchodná brokerská platforma.

Zákazníci budú môcť podľa vyjadrení spoločnosti, posielať kryptomeny zo svojich účtov v aplikácií Robinhood do externých peňaženiek a naopak, v programe Crypto Wallets Beta Program.

Títo beta testeri budú mať denný limit na celkové výbery v hodnote 2 999 dolárov a 10 transakcií, ako aj pri prihlásení budú musieť povoliť dvojfaktorové overenie.

Spoločnosť Robinhood poznamenala: „Beta testeri nám pomôžu otestovať základné funkcie a poskytnúť kritickú spätnú väzbu, ktorá bude podporou pre konečnú verziu produktu.“

V opise spoločnosti sa uvádza, že peňaženky „úplne po prvýkrát prepoja držiteľov kryptomien aplikácie Robinhood s väčším blockchainovým ekosystémom.“

Robinhood je populárny medzi retailovými investormi a minulý rok ťažil z prudkého nárastu kryptoaktivity medzi svojimi zákazníkmi. Poskytovateľ obchodnej aplikácie predstavil služby obchodovania s kryptomenami v roku 2018.

Investičná aplikácia zatiaľ ponúka sedem typov digitálnych aktív vrátane bitcoinu, etherea a dogecoinu.

Beta program sa má do marca tohto roku rozšíriť na 10 000 zákazníkov a potom sa rozšíri na zvyšok zoznamu čakateľov s označením WenWallets.

Robinhood tiež umožní zákazníkom vypočítať množstvo kryptomien na odoslanie alebo prijatie, denominované v dolároch.

Vo svojej aplikácii a platforme nastavili bezpečnostné funkcie pre program. V správe sa uvádza, že bezpečnostné integrácie budú monitorovať všetky transakcie, aby sa zabezpečilo, že „zákazníci sú schopní bezpečne investovať a prenášať svoje kryptomeny.“

Beta fáza nasleduje po mesiacoch vývoja a testovania „fázy alfa“.

Spoločnosť uviedla: “Prostredníctvom nášho alfa programu sme hľadali spätnú väzbu od úzkej skupiny zákazníkov, v rámci nášho poradovníka pre peňaženku.”

Používatelia Robinhood môžu prostredníctvom platformy obchodovať s kryptomenami, ale nemôžu ukladať, spravovať ani vymieňať digitálne aktíva na svojich účtoch a z nich. Kryptopeňaženka im umožní spravovať svoju držbu v rámci aplikácie.

Konkurenčné aplikácie Coinbase a Gemini už ponúkajú svoje vlastné verzie takýchto služieb.

Hlavná produktová riaditeľka Aparna Chennapragada uviedla, že postupné zavádzanie peňaženky bolo zámerné. V septembri uviedla, že Robinhood uprednostňuje tri veci podporené výskumom: všeobecnú dostupnosť, bezpečnosť produktov a spätnú väzbu od zákazníkov.

S týmto programom podľa Chennapragada, firma Robinhood stavia na svojej vízii byť jediným kontaktným miestom, kde ľudia môžu obchodovať s akciami a kryptomenami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI, WSJ

Facebook komentár