Akcie_Saudskych_bank_celia_krachu_a_minimam_2016

Pravdepodobne o tom neviete, ale … akcie bánk Saudskej Arábie v poslednom roku prepadli o polovicu svojej hodnoty a narazili na svoju najnižšiu úroveň od miním, ktoré dosiahli v marci roka 2009. Akciové trhy Stredného východu začali týždeň s veľkým poklesom, keďže sa Číňania vrátili z predošlého víkendu…

Súvisiace: Prepad cien ropy v Saudskej Arábii spôsobuje rozsiahle prepúšťanie

Akcie_Saudskych_bank_celia_krachu_a_minimam_2016_1

Kolaps akcií bánk zo Saudskej Arábie ich priniesol na krízové minimá…

Akcie_Saudskych_bank_celia_krachu_a_minimam_2016_2

Zatiaľ čo medzibankové sadzby Saudskej Arábie sa v porovnaní s US LIBOR dostali na viacročné maximá, kde sa Saudské riziko pre protistrany nikdy nedostalo na tak vysoké úrovne …

Akcie_Saudskych_bank_celia_krachu_a_minimam_2016_3

Miestne média podľa nepotvrdených správ uviedli, že Centrálna banka komerčným bankám umožnila odložiť platby na spotrebiteľské úvery (po dobu jedného mesiaca), ktorých príjmy boli zasiahnuté škrtmi v oblasti príspevkov verejného sektora. Úradníci centrálnej banky však neboli k dispozícii, aby sa vyjadril.

Súvisiace: Prepad ropy môže za pokles platov v Saudskej Arábií až o 20%!

Avšak nejedná sa len o Saudskú Arábiu .. a nie len banky … index agentúry Bloomberg zo Stredného východu a Afriky taktiež čelí prepadu.

Akcie_Saudskych_bank_celia_krachu_a_minimam_2016_4

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, BBC

Facebook komentár