Rolls-Royce uviedla, že jej zisk pre rok 2015 bude na dolnom konci odhadov, keďže prišla z aktuálnym prehodnotením svojej výkonnosti.

Akcie tak okamžite včera večer prepadli o viac ako 18%.

Spoločnosť už skôr uviedla, že rozsah očakávaného zisku pre rok 2015 bude patriť do rozmedzia 1,325 miliardy až 1,475 miliardy libier (2 miliardy až 2,24 miliárd amerických dolárov).

Očakávania pre budúci rok však vyzerajú ešte horšie, keďže zisky v roku 2016 by mali dosiahnuť iba 650 miliónov libier z dôvodu protivetru, kvôli nižšiemu dopyt po službách.

Súvisiace: Elon Musk prišiel o časť majetku po prepade akcií SolarCity

Generálny riaditeľ Warren East poznamenal: “Kým v roku 2015 by výsledky mohli byť v rozmedzí, ako sa všeobecne očakávalo, avšak výhľad pre rok 2016 je veľmi náročný.”

Ďalej poznamenal: “Rýchlosť a rozsah zmien na niektorých našich trhoch, ktorým sa v minulosti darilo je významný a ukazuje, ako citlivé časti nášho podnikania vedia byť ovplyvnené podmienkami na trhu v krátkodobom horizonte.”

Spoločnosť Rolls-Royce uviedla, že sa bude usilovať o každoročné úspory nákladov vo výške až 250 miliónov libier, s platnosťou od roku 2017 a ďalej naznačil, že by mohla zmeniť svoju dividendovú politiku pre akcionárov.

Investori teda začali utekať. Tu je ako to celé vyzeralo:

Súvisiace: Singapur dostal od Rolls-Royce neuveriteľnú limitovanú edíciu vozidla

Spoločnosť Rolls-Royce bola zasiahnutá nízkymi cenami ropy a poklesom investícií v ropnom priemysle. Spoločnosť v septembri uviedla, že vykoná zníženie 400 pracovných miest vo svojej divízií lodnej dopravy, po znížení 600 pracovných miest z výroby na začiatku tohto roka. Nové kolo prepúšťania údajne zasiahne manažérov v továrňach.

Rolls-Royce tak naozaj čelí problémom. Investori sa obávajú, že stratégia diverzifikácie od výroby leteckých motorov sa nevypláca.

Zdroj: BBC

Facebook komentár