Rolls Royce - ACCEL.

Rolls Royce – ACCEL.

Rolls-Royce navrhuje to, v čo dúfa, že bude najrýchlejším elektrickým lietadlom na svete, ktoré dokáže dosiahnuť rýchlosť až 300 km/h: ACCEL predstavuje skratku pre „Urýchlenia elektrifikácie letu“.

Firma na vývoji spolupracuje s britskou vládou, firmou YASA a spoločnosťou Electroflight. YASA je britský výrobca „vysokovýkonných, ľahkých“ elektrických motorov a riadiace jednotky pre rôzne aplikácie, vrátane automobilov a letectva, zatiaľ čo Electroflight je startup zameraný na zákazkové elektrické hnacie jednotky.

Projektový manažér Rolls-Royce, so zameraním na ACCEL – Matheu Parr, vo vyhlásení uviedol: „Získavame know-how, nielen aby sme boli priekopníkom v oblasti letectva s nulovými emisiami s elektrickým pohonom – ale aby sme ho aj viedli. V tomto bode je naša dôvera vysoká.“

Aby sme vedeli sledovať vývoj lietadla, jeho tvorcovia v rámci hnacej sústavy sledujú 20 000 dátových bodov za sekundu, ktorá motoru dodáva energiu a to všetko pri monitorovaní batérie. Podľa spoločnosti Rolls-Royce batéria má 6 000 článkov a chladiaci systém, ktorý uspokojí požiadavky lietadiel a robí z nej „najvýkonnejší lietajúci batériový park na svete“ . Stručne povedané, má dosť energie na to, aby na jedno nabitie mohol napájať 250 domácností alebo letieť z Londýna do Paríža, čo je zhruba 320 kilometrov.

Súvisiace:
Lietajúce taxíky by tu mohli byť už za 6 rokov
Boeing a Porsche sa spojili, aby vyvinuli lietajúce elektrické auto

Generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Paul Stein, vo vyhlásení uviedol: “Sme presvedčení, že kompletný elektrický pohon bude v dohľadnej budúcnosti poháňať menšie lietadlá – zatiaľ čo väčšie lietadlá sa budú spoliehať na hybridné elektrické riešenia, ktoré kombinujú elektrifikáciu s vývojom plynovej turbíny.”

V osobitnom vyhlásení poslanec Spojeného kráľovstva a minister obchodu a priemyslu Nadhim Zahawi uviedol : „Elektrifikácia letov má potenciál revolúcie v spôsobe, akým cestujeme a transformujeme letectvo v nasledujúcich desaťročiach – aby sme mohli cestovať po celom svete a zároveň udržiavať nízku úroveň uhlíkovej stopy.”

Pokračujte v posúvaní a sledujte pokrok Rolls-Royce v lietadle:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian

Facebook komentár