Dokonca aj automobilka Rolls Royce, ktorá v Číne čelí spomaleniu, uviedla že predaje tejto ultra-luxusnej automobilky v Rusku lámu nové rekordy, keďže spotrebitelia sa snažia diverzifikovať svoj majetok od prepadu ruského rubľa.

Generálny riaditeľ (Torsten Müller-Ötvös) spoločnosti BMW, ktorá vlastní túto britskú automobilovú značku poznamenal: “S razantným oslabením ruského rubľa sa ľudia snažia investovať do reálnych aktív,” … “V tomto roku sme zaznamenali veľmi dobré predaje, ako Rusko dosahuje nové rekordné úrovne.”

Súvisiace: Hong-Kongský podnikateľ vykonal najväčšiu zákazku v histórií pre Rolls-Royce

Rusko je pre túto automobilku tretím najväčším trhom v Európe a na ku koncu roka 2013 dosahoval 10. miesto jej celosvetového trhu.

Aj napriek priemernému globálnemu rastu, značka Rolls-Royce je na ceste za rekordným rokom a v roku sa chystá dodať viac ako 4000 vozidiel – piaty po sebe rekordný rok a najvyšší v histórii značky. Tržby v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2013 sú až v 24,3 percentnom raste.

Müller-Ötvös povedal: “Rast prichádza z celého sveta, s výnimkou Číny,” a upozorňuje, že protikorupčné zákroky v Pekingu zasiahli predaje na najväčšom automobilovom trhu na svete.

Avšak, oživenie americkej ekonomiky pomohlo čeliť tomuto spomaleniu.

Ďalej poznamenal: “USA je opäť pre Nás trhom s číslom jedna. Je vidno návrat veľkej dôvery v ekonomiku a ľudia sú späť v showroomoch.”

Rast predajov je ťahaný Wraith-om, dvojdverovou kupé verziou modelu Ghost, ktorý prišiel na trh v minulom roku.

Výhľad na rok 2015

Müller-Ötvös je na rok 2015 optimistický a bude rovnako pozitívnym rokom aj pre automobilky.

“Povedal by som, že situácia bude pozitívna tak dlho, kým nebudeme vidieť veľké katastrofy, aké sa stali na Strednom východe, alebo kolaps v raste USA.”

“Svetová ekonomika nie je v hroznom stave, a Nám sa celkom dobre darí navyšovať naše celosvetové predaje.”

Najväčší rast

Austrálska ekonomika spomaľuje, ale Rolls Royce označil krajinu za jednu zo svojich najlepšie rastúcich trhov.

Müller-Ötvös ďalej poznamenal: “Austrália bola tak trochu šípkovou Ruženkou, ktorá sa teraz prebudila a je pre Nás výborným trhom.”

Spoločnosť taktiež investovala do ďalších obchodných zastúpení v krajine, keďže je vidieť solídny dopyt po jeho modeloch Ghost Series II.

Súvisiace: Top automobily na tohtoročnom významnom autosalóne v Los Angeles

SUV a Rolls Royce?

K vyjadreniam okolo špekulácií nad tým, či Rolls Royce bude produkovať športové úžitkové vozidlá (SUV), Müller-Ötvös uviedol, že firma okolo tejto záležitosti dosahuje pokroky vo svojich diskusiách, ale poznamenal, že konečné rozhodnutie bude pravdepodobne potrebne prijaté až v budúcom roku.

Nakoniec dodal: “Ideme správnym smerom,” … “Máme veľa zákazníkov a predovšetkým sa snažím plniť ich potreby.”

Zdroj: BusinessWeek

Facebook komentár