Rolls_Royce_preskoci_hybridy_a_pojde_rovno_k_elektrickym_automobilom_2017

Zdá sa, že budúca metóda pohonu pre priemysel je jednoznačnou: elektromobily začnú mať prednosť pred motorom s vnútorným spaľovaním.

Zatiaľ čo niektoré automobilky si kupujú čas a zelené poverenia s hybridnými systémami, luxusná automobilka Rolls-Royce v tejto oblasti nemá vôbec žiadne plány.

Autocar informoval, že spoločnosť Rolls-Royce sa nesnaží o rozšírenie svojho portfólia vozidiel s hybridnou technológiou. Namiesto toho táto značka prejde hneď do oblasti automobilov na elektrický pohon.

Generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce, Torsten Müller-Otvös pre britskú stránku uviedol: “Elektrifikácia je cesta vpred a naše kroky vôbec nebudú viesť do oblasti, akou sú hybridné automobily,” … “Jedná sa o pohonný systém pre budúcnosť, ktorý nepredstavuje žiadnu chybu. Potrebuje však na to čas a nikto nemôže predpovedať, kedy už nebudú existovať žiadne spaľovacie motory. Bude to trvať dlho, ale nakoniec sa to stane.”

Súvisiace:
Boom elektromobilov sa približuje
Najaktívnejší predajcovia značky Rolls-Royce sú z Abú Zabí

Ale aj keď hovoríme o elektrických pohonných jednotkách, Müller-Otvös povedal, že len vtedy, ak bude technológia vhodne vyvinutá, automobilka Rolls-Royce pristúpi k výmene motorov V-12 za batérie a elektrické motory. Pripomeňme, že spoločnosť Rolls-Royce v roku 2011 testovala tento pohon s elektrickým konceptom Phantom, ale zistila, že nedostatok infraštruktúry v dosahu a nabíjania je príliš veľkým nedostatkom. Dokonca aj s dnešnou technológiou batérií to nie je úplne v súlade s normami spoločnosti Rolls-Royce.

Nakoniec dodal: “Značka Rolls-Royce nič nezmení, pokiaľ nepôjde o revolučnú technológiu. Naši zákazníci sú s nami z dôvodu maximálneho luxusu, takže si nemôžu dovoliť poskytnúť žiadne nedostatky. ”

Zatiaľ tak spoločnosť Rolls-Royce bude klásť dôraz na exkluzívnosť a poskytovanie luxusného zážitku z jazdy.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Autocar

Facebook komentár