Vývoj v automobilovom priemysle sa v posledných rokoch uberá jasným smerom. Nielen zavedené automobilky, ale aj veľkí hráči v oblasti technológií ako je Google alebo Apple, sa totiž predháňajú v tom, kto ako prvý vypustí na cesty vozidlo, ktoré na svoju prevádzku nebude vyžadovať zásahy vodiča.

Aktuálne však svoju víziu budúcnosti predstavila aj azda najkonzervatívnejšia automobilka zo všetkých. Nočná mora všetkých osobných vodičov svetovej elity nesie názov Rolls Royce Vision 100 a je ukážkou toho, ako si autonómna budúcnosť predstavujú gentlemani z Goodwoode.

Aj napriek futuristickému dizajnu si koncept zachováva krivky, ktoré sú pre Rolls-Royce typické po celé desaťročia. Podobne tomu nie je ani v interiéri, ktorý skôr než kokpit autá pripomína luxusnú obývačku. Pred sedačkou, ktorá pôsobí skôr ako pohovka sa totiž nenachádza žiadna prístrojová doska, ale obria OLED obrazovka pripomínajúce televíziu.

Okrem pohodlného nábytku sa o komfort cestujúcich bude starať tiež elektronická osobná asistentka menom Eleanor, ktorá bude okrem informácií o jazde poskytovať tiež napríklad manažérske funkcie spojené s plánovaním majiteľova programu.

Video:

Facebook komentár