Najaktivnejsi_predajca_znacky_Rolls_Royce_je_v_Abu_Zabi

Ekonomiky Stredného východu sa spamätávajú z nízkych cien ropy, ale to nepredstavuje vážnu hrozbu pre predaje značky Rolls-Royce.

Generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös uviedol: “Niektorí zákazníci však v priebehu niekoľkých posledných mesiacov odložili nákupy, ale Abú Zabí – ktoré je hlavným mestom Spojených arabských emirátov – je neustále domovom najvyťaženejšieho predajcu luxusnej automobilky na svete.”

Dokonca verí, že boom tohto druhého najvýznamnejšieho trhu tejto spoločnosti (na Strednom východe) bude aj ďalej pokračovať.

Súvisiace: Rolls-Royce navrhol batožinu, ktorá stojí viac ako celý automobil

Muller-Ötvös ďalej poznamenal: “Tento trh je mierne náročnejší, ale myslím, že vyhliadky zo strednodobého a dlhodobého horizontu sú pre túto oblasť ohromujúce,” … “Pred piatimi alebo šiestimi rokmi, nebol nik kto by si myslel, že Blízky východ by bol druhým najväčším regiónom, hneď po Spojených štátoch.”

Blízky východ dnes vytvára približne štvrtinu celosvetových predajov značky Rolls-Royce.

Mnoho ekonomík v regióne, najmä v Mexickom zálive, sa spoliehajú na príjmy ropy a prudký pokles cien ropy vyslal šoky do celého regiónu. Veľkorysé dotácie pre oblasť pohonných hmôt a potravín boli razantne znížené, zároveň boli zavedené nové dane a sociálne dávky sa rozsiahlo znížili.

Ale zdá sa, že na super bohatých jednotlivcov to má malý vplyv. Správa od poradenskej spoločnosti Bain & Company ukazuje, že predaj luxusných automobilov by mal počas tohto roka vzrásť o 8%, na historické maximá. Najrozsiahlejší rast tržieb bude podľa spoločnosti Bain pochádzať zo štátov Perzského zálivu, Ruska, Indonézie a Číny.

Najaktivnejsi_predajca_znacky_Rolls_Royce_je_v_Abu_Zabi_2

Kupci zo Zálivu nekupujú ich automobily len na domácom trhu. Taktiež nakupujú automobily aj v zahraničí, keďže ich využívajú počas návštevy svojich druhých domovov.

A najväčší nárast predajov sa deje na samom vrchole trhu, kde dominujú značky ako Rolls-Royce, Ferrari a Lamborghini.

Dopyt je tak silný, že predaje značky Rolls-Royce môžu byť v tomto roku vyššie, ako 4000 vozidiel, čo bude len druhýkrát v histórii.

Súvisiace: Hong-Kongský podnikateľ vykonal najväčšiu zákazku v histórií pre Rolls-Royce

Muller-Ötvös poznamenal: “Som si dosť istý, že je to pre nás dobrý rok. Budeme niekde v oblasti štyroch tisíc vozidiel.”

S týmto vyjadrením prišiel počas otvorenia v Dubajskej luxusnej predajni s označením “Rolls-Royce Boutique”.

Týmto zaujímavým výsledkom ročných tržieb tento showroom určite pomôže. Jeho rozloha je 680 m². Avšak budú tu iba dve vozidlá a zvyšok priestoru je venovaný jedinečným skúsenostiam zákazníkov, kde si klienti budú môcť personalizovať takmer každý aspekt vozidla.

Muller-Ötvös nakoniec poznamenal: “Na Strednom východe, 100% automobilov je na zákazku, neuvidíte tu žiadny rovnaký Rolls-Royce.”

 

Zdroj: Fortune, The Wall Street Journal

Facebook komentár