Rolls_Royce_vyrobil_mini_Rolls_pre_chore_deti_2017

Neexistuje väčší pocit pokoja, ako ten keď sa dostanete do vozidiel značky Rolls-Royce. Tým pádom značka Rolls-Royce chcela dať túto skúsenosť aj niektorým deťom, pre ktoré je pocit bezpečia naozaj dôležitý.

Návrhári tejto spoločnosti vytvorili malý Rolls-Royce, ktorý budú riadiť detský pacienti na pediatrickom oddelení v nemocnici Svätého Richarda. Deti budú môcť riadiť tento malý elektrický voz cez jednotlivé priestory v objekte. Okrem zábavy, cieľom je aj zmiernenie ich stresu pred vstupom do ordinácie.

Toto malé luxusné vozidlo bolo vytvorené produkčným tímom auotomobilky Rolls-Royce na zákazku. Vozítko s označením Rolls-Royce SRH tak je detskou verziou skutočného luxusného automobilu. Exteriér je kombináciou dvoch farieb – Andalusian White a Salamanca Blue. Vpredu dokonca nechýba ani typická soška okrídlenej dámy “Spirit of Ecstasy”.

Rolls_Royce_vyrobil_mini_Rolls_pre_chore_deti_2017_1

Výroba tohto malého automobilu trvala viac ako 400 hodín. Britská automobilka použila aj 3D tlačiareň. Motor poháňa 24-voltová gélová batérie. Maximálne dosiahne rýchlosť na úrovni 16 km/h, k dispozícii je aj obmedzenie len na 6 km/h. To by malo aj najmenším vodičom umožniť mať volné ruky pri mávaniu.

Súvisiace: Singapur dostal od Rolls-Royce neuveriteľnú limitovanú edíciu vozidla

Tým tak prinesie pohodlnú a hladkú jazdu, ako skutočný dvanásťvalec značky Rolls-Royce.

Táto britská, dcérska automobilka spoločnosti nemeckého BMW nezverejní cenu tohto vyrábaného automobilu a v súčasnosti neexistujú žiadne plány pre ich širšiu produkciu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár