Albhabet_Google_vytvorila_novu_holdingovu_spolocnost_XXVI_2017

Ak máte ťažkosti so sledovaním toho, ako sa vyvíja a na čo “stávkuje“ skupina Alphabet, ktorá je predtým známou ako spoločnosť Google, nie ste sami. A od dnešného dňa to bude ešte ťažšie.

Je to preto, lebo materská spoločnosť Google – Alphabet založila novú holdingovú spoločnosť s názvom XXVI Holdings Inc, ktorá by podľa správy agentúry Bloomberg mala spravovať rôzne “iné stávky”. Tieto ďalšie stávky sú dcérske spoločnosti, ktoré sa vytvorili podľa štruktúry skupiny Alphabet, približne pred dvoma rokmi.

Zmätený?

Začnime s jednoduchou časťou. Nová holdingová spoločnosť sa nazýva XXVI, je pomenovaná podľa 26 písmen v abecede (Alphabet).

Súvisiace: Obrázok ktorý vysvetľuje novú štruktúru spoločnosti Google – Alphabet

A tu je príbeh o reorganizácií Google/Alphabet, ktorý má byzantský pôvod: spoločnosť Google sa v roku 2015 reorganizovala do skupiny Alphabet. Spoločnosť Google je teraz samostatnou spoločnosťou s rôznymi inými spoločnosťami, z ktorých každá z nich pôsobí samostatne pod zastrešujúcim znakom skupiny Alphabet. Medzi takéto tzv. iné stávky patria spoločnosti Waymo (samo-riadenie automobilov), Verily (prírodné vedy) a X (projekty okolo ciest do vesmíru ako aj dronov).

Ale predtým, ako Alphabet v piatok vytvorila XXVI, ostatné stávky boli stále technicky dcérskymi spoločnosťami spoločnosti Google. XXVI bola vytvorenou na dokončenie transformácie z Google na Alphabet. Hovorkyňa spoločnosti Alphabet pre agentúru Bloomberg povedala, že zmena je “právnou formálnosťou”, ktorá neovplyvní “konečnú kontrolu akcionárov” alebo operácie spoločnosti.

Hovorca spoločnosti Google nebol okamžite k dispozícii k pripomienkam.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár