Alphabet_predala_diviziu_strasidelnych_robotov_do_SoftBank

Japonský technologický gigant SoftBank ku koncu tohto týždňa oznámil, že kúpil spoločnosť Boston Dynamics, ktorá vyrába humanoidné roboty v rámci skupiny Alphabet. SoftBank taktiež získala firmu Schaft, ktorá je ďalšou spoločnosťou z oblasti robotiky od skupiny Alphabet. Podmienky transakcie neboli zverejnené.

Alphabet sa údajne snažila predať divíziu Boston Dynamics počas minimálne jedného roka.

Alphabet sa aj naďalej snaží komercializovať svoju divíziu umelej inteligencie v oblasti softwaru a hardwaru, ako aj ako domovskú stránku Google.

Google získala Boston Dynamics v roku 2013. V posledných rokoch táto spoločnosť na stránke YouTube občas zdieľala videá demonštrujúce schopnosti jej najnovších výtvorov, čo často viedlo k pripomienkam a diskusiám ohľadom spoločenských dôsledkov. Roboty od spoločnosti Boston Dynamics boli počas roka 2015 použité v súťaži DARPA Robotics Challenge.

Google kúpil firmu Schaft v roku 2013.

Generálny riaditeľ spoločnosti SoftBank – Masayoshi Son vo vyhlásení poznamenal: “V súčasnej dobe existuje mnoho otázok, ktoré stále nevieme vyriešiť pomocou ľudských schopností.”

Súvisiace:
Najväčší investičný fond pre technológie získal $ 93 miliárd
Google už predstavil aj robotického psa pre domácnosť

“Inteligentná robotika bude kľúčovým faktorom pre ďalšie etapy informačnej revolúcie, a Marc a jeho tím v spoločnosti Boston Dynamics predstavujú jasné vedúce technológie v oblasti pokročilých dynamických robotov. Som nadšený, že ich môžeme do rodiny SoftBank privítať a tešíme sa na ich podporu, pretože aj naďalej sa budeme snažiť presadzovať v oblasti robotiky a objavu aplikácií, ktoré môžu napomôcť tomu, aby bol život jednoduchší, bezpečnejší a plnohodnotný.”

SoftBank len nedávno od firiem získala 100 miliárd dolárov do fondu, ktorý by mal investovať do oblasti technologických firiem.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár