Online predajca Amazon si počas tzv. vianočných predajov najme viac ako 70 000 pracovných miest na plný úväzok, ako bude čeliť 40-percentnému nárastu dopytu zákazníkov. Toto vyjadrenie uviedla spoločnosť v jej tlačovej správe.

Tisíce ľudí bude počas tohto obdobia(od konca novembra do začiatku januára,) prijatých na trvalo a Amazon dodal, že títo sezónni pracovníci budú mať taktiež nárok na dávky zdravotnej starostlivosti.

“Zatiaľ v tomto roku, počítame s viac ako 7000. dočasnými zamestnancami (na plný úväzok) v USA a tešíme sa na ďalšie tisíce po tejto sezóne,” poznamenal Dave Clark, viceprezident pre celosvetové operácie a služby zákazníkom spoločnosti Amazon v jeho tlačovej správe.

Oznámenie prichádza týždeň po tom, čo spoločnosť uviedla, že v rovnakom období bude vo Veľkej Británii zamestnávať takmer 15 000 ľudí. Táto internetová firma sa v tejto krajine dostala v máji pod tlak z dôvodu platenia jej daní.

Počas posledných šiestich rokov, Amazon zaplatil daň z príjmu vo výške okolo 9 miliónov dolárov, za viac ako 23 miliárd dolárov z jej predajov vo Veľkej Británii. Ale vytváranie pracovných miest a investícií je u veľa firiem, vrátane Starbucks videný, ako kľúčový príklad toho, čo tieto podniky poskytujú pre obce, v ktorých podnikajú.

V Seattli založená spoločnosť v júli vykázala zisk za prvý polrok, ktorý zaostal za odhadmi Wall Street, ako pokračuje v míňaní jej peňazí na razantnú medzinárodnú expanziu a zvýšeniu podnikania svojich webových služieb.

Prevádzková marža spoločnosti Amazon predstavovala len 0,5 percenta, keďže jej prevádzkové náklady vyskočil až o 23 percent.

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár