Amazon_si_poziciava_peniaze_lacnejsie_ako_Rusko_Mexiko_a_Cina_2017

Spoločnosti Amazon sa podarila uzavrieť výhodná dohodu, ohľadom výsledkov nedávneho dlhového financovania, o rozsahu 16 miliárd amerických dolárov.

Dohoda bola až tak pozitívna, že časť z nich skončila lepšie, ako poznamenal John Detrixhe zo stránky Quartz, keďže dosiahli lacnejšie financovanie ako vlády Ruska, Mexika, Grécka, Čile a Číny.

Tieto nízke výnosy boli podľa denníka The Wall Street Journal ponúknuté v utorok na základe silného dopytu investorov. Spoločnosť predala splátku 10-ročných dlhopisov o rozsahu 3,5 miliardy dolárov pri výnose 0,9 percentuálneho bodu, ako priemerný výnos štátnych dlhopisov USA, čo bolo podľa denníka WSJ, nižšie ako ponuka stanovený upisovateľmi.

Súvisiace: Výnos akcií spoločnosti Amazon od emisie – 49 000%!

Vzhľadom na to, že výnos 10-ročných štátnych dlhopisov sa v súčasnosti obchoduje na úrovni okolo 2,27% , výnos z dlhopisov spoločnosti Amazon sa pohybuje o rozsahu približne 3,2%. Detrixhe poukázal na to, že zatiaľ čo to je stále drahšie ako náklady na pôžičky v Nemecku, USA a Kanade, čo prináša niektoré ďalšie svetové mocnosti do hanby.

Napríklad, výnos 10-ročných štátnych dlhopisov pre Rusko sú na úrovni 7,8%, zatiaľ čo ich mexickí kolegovia ponúkajú výnos vo výške približne 6,8% a výnosy z čínskych vládnych cenných papierov s podobnou splatnosťou sú na úrovni 3,6%.

Amazon_si_poziciava_peniaze_lacnejsie_ako_Rusko_Mexiko_a_Cina_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, BBC

Facebook komentár