Apple_16_palcovy_MacBook_Pro_bude_najvacsim_notebookom_firmy_za_8_rokov

Vedúci analytik so zameraním na spoločnosť Apple, Ming-Chi Kuo predpovedá, že Apple v roku 2019 oznámi alebo predstaví MacBook Pro s 16-palcovým displejom.

16-palcový displej na počítači MacBook Pro by bol notebookom spoločnosti Apple s najväčší displejom, od 17-palcových MacBookov, ktoré boli predstavené takmer pred ôsmimi rokmi (na konci roka 2011). Najväčší displej na modeli MacBook Pro predstavuje v súčasnosti 15-palcový model.

Spoločnosť Apple zrušila 17-palcové modely MacBook Pro v júni roka 2012, kedy predstavila svoj MacBook Pro v polovici roka 2012.

16-palcový prenosný displej by bol trochu zvláštny s ohľadom veľkosti displeja, pretože väčšina notebookov má veľkosť displeja 13, 14, 15 a 17 palcov. V súčasnej dobe notebooky značky Apple majú veľkosť displeja 12, 13 a 15 palcov. (14-palcové displeje považovali za trochu zvláštne, keď boli predstavené nie príliš dávno a v súčasnosti sú bežné 14 palcové displeje.)

V tejto fáze nie je možné povedať, čo Apple plánuje so 16-palcovým MacBook Pro. Najväčšou otázkou je, ako veľký a ťažký 16-palcový MacBook Pro bude, v porovnaní s ostatnými notebookmi spoločnosti.

Súvisiace: Top analytik spoločnosti Apple načrtol nové produkty

Naozaj, 17-palcový MacBook Pro bol obrovským a bolo ľahké pochopiť, prečo sa masám nepáčili, v porovnaní s menšími a ľahšími modelmi. Ponuka 17-palcových MacBook Pro bola tolerovaná profesionálmi, ktorí chceli prenosný notebook, ktorý prišiel s najhodnotnejším špecifikáciami.

Tu je starý 15-palcový MacBook Pro v porovnaní so starým 17-palcovým MacBook Pro, ktorý natočil YouTuber adrienisen:

Apple_16_palcovy_MacBook_Pro_bude_najvacsim_notebookom_firmy_za_8_rokov_1

Vďaka pokroku v dizajne a technológii od roku 2011, najmä pri stále sa zužujúcom displeji, môže byť 16-palcový MacBook Pro potenciálne vybavený dizajnom, ako 15-palcový prenosný počítač.

Pre porovnanie tu je 17-palcový MacBook Pro, s najmenším a najtenším notebookom Apple MacBook vo videu YouTubera – Luke Miani:

Apple_16_palcovy_MacBook_Pro_bude_najvacsim_notebookom_firmy_za_8_rokov_2

Ale kto vie. Aj keď analytik Kuo prichádza so spoľahlivými predpoveďami v priebehu rokov voči produktom spoločnosti Apple, 16-palcový MacBook Pro je stále len predpoveď. Neexistujú žiadne ďalšie informácie alebo špekulácie, ktoré by na to doteraz akokoľvek poukázali.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo. ZDNet

Facebook komentár