Apple_moze_investovat_do_fondu_ktory_vytvori_az_50_000_pracovnych_miest_2016

Počas minulého týždňa sme Vás informovali, že novozvolený prezident Donald Trump získal prísľub zo strany japonského magnáta, investovať 50 miliárd amerických dolárov v amerických spoločnostiach, čím vytvorí 50 000 pracovných miest v krajine.

CEO SoftBank – Masayoshi Son neskôr uviedol, že investície vytvárajúce pracovné miesta budú pochádzať z nového fondu o rozsahu 100 miliárd dolárov, ktorý bol spusteným v októbri.

Ako sa ukázalo, jedným z investorov do tohto fondu by mohla byť aj spoločnosť Apple. Finančný denník Wall Street Journal uviedol, že spoločnosť Apple je v rokovaniach okolo investície do najnovšie fondu SoftBank, o rozsahu až 1 miliardy dolárov.

To by tak predstavovalo nanajvýš 1% z peňazí investovaných do fondu. Suverénny fond Saudskej Arábie doň vloží najmenej 45 miliárd dolárov.

Dôvodom záujmu ohľadom investície od Apple je podľa zdrojov časopisu snaha firmy Apple získať “prístupy k novo vznikajúcim technológiám.”

Súvisiace:
Apple záhadne prestal zverejňovať výdavky na reklamu
Apple v smartphonoch dosiahla rekordných 91% celosvetových ziskov

Apple je spomedzi technologických gigantov neobvyklá v tom, že nevytvorila vlastnú divíziu rizikového kapitálu. Aj keď v minulosti investovala do podobných spoločností.

Naviac nedávno, Apple investovala 1 miliardu dolárov vo firme Didi Chuxing, ktorá je považovaná za Uber Číny. Pred tým, Apple väčšinou investovala do doplnkových firiem ako ARM, ktorá navrhuje čipy používané v iPhonoch, aj keď už sa zbavil svojho podielu, keďže ARM na začiatku tohto roka bola predanou do SoftBank, za viac ako 30 miliárd dolárov.

Tim Cook, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Apple, bude jedným z členov technologickej skupiny, ktorá bude na konci tohto týždňa komunikovať s novozvoleným prezidentom v Trump Tower.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár