Apple_Pay_rozsiruje_svoj_dosah_na_dalsie_banky_v_celej_Europe

Služba Apple Pay je v celej Európe aktuálne podporovaná množstvom nových bánk.

Bunq v Rakúsku, ING v Nemecku a ABN AMRO v Holandsku pristúpili k prijatiu všetkých mobilných platieb spoločnosti Apple. K členom tohto zoskupenia tiež patria Phyre v Bulharsku a dve banky v Českej republike.

Je to už päť rokov, čo služba Apple Pay bola spustenou v Spojených štátoch. Odvtedy rozšírila svoj dosah na mnoho bánk a trhov po celom svete, ale jej prijatie bolo tak trochu pomalšie.

Podpora služby Apple Pay sa v Európe zvyšuje

Toto sú najnovšie potvrdenia, kde Apple Pay je k dispozícii od 15. októbra:

Rakúsko: Bunq
Bulharsko: Phyre
Česká republika: Fio banka, Raiffeisenbank
Nemecko: ING
Holandsko: ABN AMRO
Rumunsko: Raffeisenbank

Najnovšie uvedenia na trh nasledujú po príchode spoločnosti Apple Pay do Nemecka v decembri minulého roka, v Holandsku začiatkom júna a 13 ďalších trhov v Európe koncom júna.

To všetko je súčasťou snahy spoločnosti Apple priniesť službu Apple Pay do konca roku 2019 do najmenej do 40 krajín. K dnešnému dňu dosiahol ich počet 38.

Rozširovanie služby Apple Pay bude pokračovať

Podporu Apple Pay prisľúbilo aj niekoľko ďalších bánk. Medzi ne patrí:

Nemecko: Federation of German Cooperative Banks (BVR), Sparkassen a Giroverbandes (DSGV)
Holandsko: Rabobank

Je smutné, že ešte stále nie je známe, kedy môže byť k dispozícii služba Apple Card mimo USA po jej uvedení na trh v lete.

Goldman Sachs, ktorá je partnerom spoločnosti Apple, uviedla, že má záujem o medzinárodnú expanziu po tom, čo čelila silnému dopytu na svojom domácom trhu. Je však ešte potrebné potvrdiť akékoľvek plány pre iné trhy.

Ak ste novým používateľom služby Apple Pay, môžete začať pridaním svojej kreditnej alebo debetnej karty do aplikácie Peňaženka vo vašom iPhone.
Zdroj: CultofMac

Facebook komentár