Apple-udajne-zacal-testovat-prototypy-skladacich-obrazoviek

Spoločnosť Apple začala interné testovanie prototypov skladacích obrazoviek pre telefóny iPhone, zatiaľ sa však nerozhodla, či s takýmto modelom bude aj napredovať a nakoniec ho posunie aj do výroby.

Spoločnosť podľa informácií agentúry Bloomberg testuje skôr prototypy obrazoviek, než kompletný model iPhonu.

Je nepravdepodobné, že do jeho ponuky 2021 bude zahrnutý skladací telefón, ktorý by sa mal podľa agentúry Bloomberg zamerať na postupné vylepšovanie 5G modelov ktoré boli vydané v priebehu minulého roka.

Podľa správy, môžu modely spoločnosti v roku 2021 v rámci svojich displejov obsahovať dotykové ID skenujúce odtlačky prstov. Táto technológia bola v posledných modeloch odstránená v prospech rozpoznávania tváre.

So skladacím modelom iPhone by sa Apple pripojila k rastúcemu zoznamu konkurentov s podobnými telefónmi. Spoločnosť Samsung, ktorá už má niekoľko skladacích modelov, predstavila svoj Galaxy Z Fold 2 v auguste roka 2020. Spoločnosť LG v priebehu minulého týždňa vo videu na CES predviedla svoj prototyp skladacieho telefónu – LG Rollable.

Samsung Galaxy Z Fold 2.

Samsung Galaxy Z Fold 2.

Spoločnosť Apple v posledných rokoch požiadala o niekoľko patentov pre dizajn skladacích smartfónov. Minulý rok spoločnosť získala patent pre závesy skladacích smartfónov. Závesy na spoje by sa nachádzali pod obrazovkou.

Ďalší patent spoločnosti Apple – „skladacie elektronické zariadenie s odkrytou oblasťou displeja“ obsahoval ilustrácie skladacích obrazoviek telefónu. Zdá sa, že tieto ilustrácie zobrazujú obrazovku iPhone zhruba v rovnakom tvare ako pri súčasných iPhonov, ale s horizontálnym pántom cez jeho stred, ktorý umožňuje zloženie na polovicu. Ako sa uvádza v patente, „dvojica bočných platforiem sa používa medzi splošteným a zloženým stavom.“

Súvisiace: Prečo by si spoločnosť Apple pre svoj iCar mohla zvoliť automobilku Hyundai?

Samsung Galaxy Z Fold 2 má po zložení na polovicu približne 6,2 palca. Prototypy pre skladaciu obrazovku Apple by podľa informácií agentúry Bloomberg mali veľkosť najväčšieho súčasného modelu iPhone, 6,7 palca, teda v prípade že by bol rozložený.

V decembri bol dodávateľ spoločnosti Apple v Číne obvinený z použitia nútenej práce tisícov ujgurských pracovníkov na výrobu skla pre telefóny iPhone. V tom istom mesiaci spoločnosť Apple svojmu partnerovi pre výrobu iPhonov – firme Wistron skúšobné obdobie po tom, čo nepokoje v indickom závode spôsobili škodu za 7 miliónov dolárov.

Spoločnosť Apple údajne tento rok odstraňuje Touch Bar zo svojho MacBooku Pro.

Hovorca spoločnosti Apple nereagoval okamžite na žiadosť o vyjadrenie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár