Apple_uvadza_ze_vas_telefon_nesleduje_ak_je_zdielanie_polohy_vypnute_1

Novšie iPhony od spoločnosti Apple vrátane telefónu s označením iPhone 11 Pro majú v sebe technologické prvky, ktoré sa označujú ako ultraširokopásmová technológia. Dáva telefónom „povedomie o priestore“, čo im umožňuje lokalizovať ďalšie zariadenia s rovnakou technológiou.

Táto funkcia počas tohto týždňa spôsobila rozruch, keď správca okolo zabezpečenia Brian Krebs informoval, že nový iPhone 11 Pro od spoločnosti Apple našiel polohu používateľa, aj keď služby určovania polohy telefónu boli vypnuté.

Jeho oznámenie vyvolalo obavy týkajúce sa sledovania polohy používateľov spoločnosti Apple, aj keď používatelia výslovne požiadali spoločnosť, aby tak nerobila. Spoločnosť Apple poprela, že by sa tak stalo.

Apple uviedla, že informácie s ktorými prišiel Krebs, že to na čo prišiel, bolo zámerom. Krebs však poznamenal, že sa zdá, že reakcia spoločnosti Apple je v rozpore s jej politikou ochrany osobných údajov. Krebs nakoniec dospel k záveru, že smartphóny spoločnosti Apple môžu „vlastniť niektoré systémové služby, ktoré zisťujú vašu polohu, bez ohľadu na to, či niekto toto nastavenie individuálne obmedzil vo všetkých aplikáciách a systémových službách operačného systému iOS“.

V nadväznosti na vyjadrenia Krebsa spoločnosť Apple informovala, že aktivita súvisí s novou ultraširokopásmovou technológiou. Podľa vyjadrenia spoločnosti Apple je táto technológia priemyselným štandardom, ktorý podlieha medzinárodným regulačným požiadavkám, ktoré vyžadujú, aby bola na určitých miestach vypnutou.

Súvisiace: Ako Facebook a Apple zasahujú do sveta financií

Z tohto dôvodu je potrebné, aby majitelia najnovších iPhonov skontrolovali, či sú používané v krajinách, v ktorých spoločnosť Apple ešte nedostala povolenie na spustenie ultraširokopásmového pripojenia. Preto sa v hornej ponuke novších telefónov iPhone niekedy zobrazuje indikátor zdieľania polohy.

Spoločnosť Apple uviedla, že aktivita je vykonáva výlučne na zariadení a že nezhromažďuje údaje o polohe používateľa.

Spoločnosť Apple môže mať pre túto technológiu na mysli ďalšie aplikácie, ale v súčasnosti sa uvádza, že k tento súhlas môže byť súčasťou používania služby AirDrop, takže ľudia môžu robiť veci, ako napríklad odosielať súbory, jednoducho nasmerovaním svojho iPhone na iPhone inej osoby.

Spoločnosť Apple uviedla, že plánuje vydanie novej aktualizácie operačného systému iOS, ktorá bude zahŕňať možnosť vypnutia tejto technológie.

Apple na žiadosť o komentár neodpovedala.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár