Aston_Martin_predstavila_SUV_vhodne_aj_pre_zeny

Automobilka Aston Martin v utorok na podujatiach v Los Angeles a v Pekingu predstavila svoje prvé SUV. Britská spoločnosť zaoberajúca sa športovými automobilmi sa pripojila k dlhému zoznamu značiek, medzi ktoré patria Lamborghini, Bentley a Rolls-Royce, pre ktoré verzia SUV bolo kedysi nepredstaviteľná, ale teraz je realitou.

Aston Martin s DBX dúfa, že rozšíri príťažlivosť svojej značky mimo fanúšikov športových automobilov, ktorí nie sú ochotní obetovať praktickosť za štýl a výkon.

Generálny riaditeľ Andy Palmer vo vyhlásení uviedol: „Nemôžem dostatočne zdôrazniť, aké neuveriteľne vzrušujúci a významný moment pre Aston Martin predstavuje DBX,“ … „Toto krásne SUV už vďaka svojmu vývoju spoločnosti otvoril prístup na nové územia.“

Aston Martin DBX je prvý SUV britskej športovej značky.

Aston Martin DBX je prvý SUV britskej športovej značky.

 

V Spojených štátoch sa ceny za DBX začnú pohybovať okolo 190 000 dolárov, čo je asi o 40 000 dolárov viac, ako najlacnejší model automobilky Vantage. Cena pre niektoré ďalšie vozidlá spoločnosti Aston Martin presahuje 300 000 dolárov.

Pri navrhovaní DBX sa automobilka Aston Martin čiastočne spoliehala na odporúčania od žien, ktoré vlastnia automobily značky Aston Martin.

Laura Schwab, prezidentka Aston America of the Americas, poznamenala: „Do procesu navrhovania sa dostali naozaj v dostatočnom predstihu, aby sa zaistilo, že auto nielen z hľadiska dizajnu, ale aj z hľadiska funkčnosti, veľkosti a priestoru, bude pracovať nielen pre mužov, ale aj pre ženy.“

Dizajnérske opierky, priehradka v palubnej doske a rôzne kontrolné systémy boli podľa Aston Martin čiastočne prispôsobené tipmi od žien.

Rovnako ako u iných automobilov Aston Martin je interiér DBX z veľkej časti pokrytý drahou kožou.

Rovnako ako u iných automobilov Aston Martin je interiér DBX z veľkej časti pokrytý drahou kožou.

 

Okrem toho, že je prvým SUV od značky Aston Martin, DBX je tiež prvým vozidlom od výrobcu luxusných automobilov, ktoré ponúka päť sedadiel pre dospelých. Väčšina ostatných automobilov firmy Aston Martin má vzadu buď dve malé sedadlá, ktoré sú tak vhodné pre malé deti, alebo zadné sedadlo vôbec nemajú.

Okrem testovania na závodných tratiach, ako je nemecký Nürburgring, medzi bežné testovacie prostredie pre Aston Martin, boli prototypy DBX skúšané na terénnych plochách a iných členitých terénoch.

Marek Reichman, kreatívny riaditeľ na predstavení v Los Angeles uviedol: „Má všetky dynamické schopnosti našich športových automobilov a aj niektoré terénne schopnosti.“

Karoséria modelu DBX má profil pre terén, ale aj slávnu mriežku, ktorá je pre tieto automobily charakteristická. Reichman poznamenala, že v skutočnosti má najväčšiu mriežku, aký kedy Aston Martin dala na vozidlo.

Je poháňaný preplňovaným 4,0-litrovým motorom V8 postaveným divíziou AMG v Nemecku. Je to mierne upravená verzia motorov používaných v niektorých vozidlách Aston Martin DB11 a Vantage. DBX obsahu výkon o sile až 542 koní.

Schwab nepovedal, v akých objemoch očakáva, že sa DBX Aston Martin bude predávať, iba že toto číslo bude skôr obmedzené pomalými výrobnými procesmi v rámci Aston Martin, než dopytom. Spoločnosť vo Walese stavia novú továreň na montáž SUV. K dispozícii mimo Severnej Ameriky bude v druhom štvrťroku 2020 a v Severnej Amerike neskôr v priebehu tohto roka.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: IrishTimes

Facebook komentár