Novy_Aston_Martin_v_style_Jamesa_Bonda_za_3_5_mil

Ak ste fanúšikom Jamesa Bonda a hlavne tretím filmom zo série, Aston Martin má práve to auto, ktoré potrebujete. Avšak jeho cena bude vysoká.

Pred desiatimi mesiacmi automobilka Aston Martin oznámila, že vyrobí obmedzený počet Aston Martin DB5 z roku 1964, čo je presne to vozidlo ktoré riadil Sean Connery, ako James Bond vo filme “Goldfinger”. Dvadsaťpäť z týchto automobilov bude predaných za cenu 2,75 milióna libier, čo je približne 3,5 milióna dolárov.

Automobilka Aston Martin uviedla, že každý automobil bude obsahovať množstvo možností, rovnako ako to bolo vo filme.

Aston Martin konečne oznámila, čo niektoré z týchto vynálezov znamenajú. Vozidla budú mať okrem iného k dispozícií rotujúce poznávacie značky, ktoré môžu ukazovať tri rôzne značky a repliky guľometov, ktoré sa vynárajú spoza smeroviek.

Zástupcovia spoločnosti Aston Martin v e-mailovom vyhlásení uviedli: “K ďalším funkciám bude patriť “dymová clona”, ktorá skryje auto pred prenasledovateľmi a repliku striekačky na uvoľnenie imaginárnej olejovej škvrny za vozidlom. V prípade, že to všetko nestačí, bude mať auto rozšíriteľné predné a zadné baranidlá. V súčasnej dobe zatiaľ nemá žiadne plány umiestniť možnosti, ktoré by vedeli katapultovať spolujazdca.”

Roztiahnuteľné baranidlá v originálnom filme.

Roztiahnuteľné baranidlá v originálnom filme.

Automobily sa vyrábajú v “Aston Martin Works”, nachádzajúcom sa v meste Newport Pagnell v anglickom grófstve Buckinghamshire, v tej istej továrni, kde boli vyrábané pôvodné modely DB5. V súčasnosti je väčšinou venovaná obnoveniu klasických automobilov značky Aston Martin. Hlavný výrobný závod sa aktuálne nachádza v anglickom grófstve Warwickshire.

V súčasnosti to však bude predstavovať “pokračovanie automobilu”, čo znamená, že aj keď budú novo výrobeným, budú presne rovnaké ako modely DB5 z roku 1964, takmer vo všetkých ohľadoch. Všetky budú vyrobené v rovnakej farbe – Silver Birch. To je samozrejme farba filmu. Cena sa môže zdať vysoká, ale jedná sa o relatívnu výhoda v porovnaní s jedným zo skutočných automobilov používaných vo filme. Jeden zberateľ dokonca v roku 2010 za tento model zaplatil 4,6 milióna dolárov. Posledný kompletný automobil použitý vo filme Jamesa Bonda bol v roku 1997 ukradnutý a podľa spoločnosti Hagerty, ktorá poisťuje zberateľské vozidlá, jeho miesto pobytu je nateraz neznáme.

Súvisiace: Aston Martin z Jamesa Bonda (Spectre) predané za £ 2,4 mil.

Vytvorenie týchto áut predstavovalo ešte väčšiu výzvu, než výroba týchto automobilov pre filmy, pretože na snímanie rôznych záberov boli použité rôzne autá alebo ich časti. Tieto zábery boli následne dané dohromady, aby vytvorili dojem jedného auta.

V týchto nových replikách musia byť všetky výhody zostavené tak, aby fungovali vrámci jedného automobilu. Aston Martin však poznamenala, že tieto nové vozidlá, ktoré sú ponúkanými, nebudú legálne môcť jazdiť po verejných komunikáciách.

Celkovo bude vyrobených 28 modelov DB5 v štýle James Bond, z ktorých sa jedno ponechá samotná automobilka Aston Martin, ďalší si ponechá produkčná spoločnosti filmov Jamesa Bonda EON a tretie budú vydražené pre charitu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár