Larry Ellison a Elon Musk.

Larry Ellison a Elon Musk.

Po tom, čo Tesla zvládla tlak amerických regulátorov, do svojej dozornej rady pridáva dva skúsené hlasy.

Podľa vyjadrení spoločnosti produkujúcej automobily na elektrický pohon – Tesla menovala zakladateľa spoločnosti Oracle – Larryho Ellisona a Kathleen Wilson-Thompsonovú, ktorá má na starosti oblasť HR v spoločnosti Walgreens Boots Alliance.

Ellison zostáva výkonným predsedom a hlavným technologickým riaditeľom spoločnosti Oracle. Začiatkom tohto roka kúpil 3 milióny akcií spoločnosti Tesla. Rovnako ako Musk, Ellison je známy svojou agresívnou konkurenčnou taktikou a výstredným životným štýlom. Ellison vlastní súkromný ostrov a zúčastňuje sa amerických závodov jácht.

Wilson-Thompsonová je výkonnou viceprezidentkou a globálnou riaditeľkou ľudských zdrojov Walgreens Boots Alliance. Pred firmou Walgreens, bola dlhoročnou manažérkou spoločnosti Kellogg.

Predstavenstvo automobilky Tesla v podaní uviedlo: “Vďaka Larrymu a Kathleen sme získali významného podnikateľa a vodkyňu v oblasti ľudských zdrojov, kde obaja majú vášeň pre trvalo udržateľnú energiu.”

Akcie spoločnosti Tesla po tomto oznámení vzrástli o 3%.

Týmto krokom ukončujú búrlivý rok pre Teslu a jej zakladateľa a generálneho riaditeľa – Elona Muska. Sú súčasťou nedávnej dohody o urovnaní medzi Muskovou spoločnosťou a Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC).

SEC voči Muskovi na začiatku tohto roka podala žalobu, pričom tvrdila, že Musk klamal investorov keď uviedol, že získal finančné prostriedky pre súkromné vlastníctvo firmy Tesla pri cene 420 dolárov za akciu. Tento status na sociálnej sieti spočiatku poslal akcie spoločnosti do zisku. SEC uviedla, že finančné prostriedky nezabezpečil.

Súvisiace:
Elona Muska v Tesle nahradí žena
Elon Musk chce aby svet prijal elektromobily, aj keby Tesla krachovala

Musk v dohode o urovnaní obvinenia súhlasil, že odstúpi z funkcie predsedu predstavenstva firmy Tesla a zaplatí pokutu vo výške 20 miliónov dolárov. Tesla tiež súhlasila s vymenovaním dvoch nových nezávislých riaditeľov do svojej rady a zriadila výbor, ktorý bude dohliadať na komunikáciu s Muskom. Tesla uviedla, že posilní svoj dohľad nad využívaním sociálnych medií u Muska tým, že predbežne bude schvaľovať príspevky, ktoré môžu obsahovať informácie, ktoré budú môcť mať “vplyv” na akcionárov spoločnosti Tesla.

V rámci urovnania sa Musk nemôže snažiť o znovuzvolenie do funkciu predsedu počas troch rokov, aj keď má povolenie aby zostal členom správnej rady. Musk zároveň zostal generálnym riaditeľom spoločnosti, ktorú založil. Musk v priebehu tohto mesiaca poznamenal, že dodržiava podmienky dohody o vyrovnaní “pretože rešpektuj súdny systém.”

Minulý mesiac spoločnosť vymenovala Robyn Denholmovú za predsedkyňu predstavenstva spoločnosti Tesla, ktorá je veteránkou niekoľkých technologických podnikov. Ellison a Wilson-Thompsonová sa pripoja k upravenej dozornej rade.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár