My všetci sa potrebujeme dostať z bodu A do bodu B. Niektorí z nich sa dostávajú v lepšom štýle – hlavne preto, že má milióny alebo miliardy dolárov z ich inovačných start-upov.

Všetci vieme, že títo technologickí magnáti môžu byť pokorný, ale mysleli sme si, že by bolo zábavné zistiť v čom spoluzakladatelia a generálni riaditelia technologických spoločností aktuálne jazdia. Niektorí majú smiešne lacné a iní až smiešne drahé automobily.

Niektoré z najbohatších obyvateľov v Silicon Valley vlastnia luxusné športové vozidlá o cene 100 000 dolárov, zatiaľ čo iní sú úplne šťastní v každodenných roadsterov.


CEO spoločnosti Facebooku – Mark Zuckerberg údajne vlastní niekoľko automobilov vrátane vozidiel Acura TSX a Volkswagen Golf GTI, ale Zuckerberg údajne vlastní aj Pagani Huayra. Cena tohto talianskeho automobilu začína na skromný 1,3 miliónov dolárov.

Súvisiace: 10 spoločností, ktoré sa pokúsili kúpiť Facebook


CEO spoločnosti Amazon – Jeff Bezos stále riadi jeho Hondu Accord z roku 1996. Tento model dnes stojí okolo 4 000 dolárov.


Zakladateľ a CEO firmy Snapchat – Evan Spiegel si užil niekoľko luxusných áut, ale potom, čo v júni minulého roka vykonal kolo financovania, Spiegel oznámil, že si kúpil Ferrari. Cena Ferrari sa pohybuje od 188 000 dolárov, po 400 000 dolárov.


Miliardár Microsoftu, Bill Gates má zbierku značky Porsche, ale obvyklá cena jeho kabrioletu 911 má 82 100 dolárov.


Verte tomu alebo nie, len CEO spoločnosti Uber – Travis Palanick jedine využíva Uber, službu automobilov spolu-založil v roku 2009.


Sean Parker, spoluzakladateľ Airtime v okolí San Francisca využíva Audi S5, ktorého cena začína na úrovni 50 900 dolárov. Keď je Parker v LA však on riadi Tesla Model S o cene 100 000 dolárov.


Keď už hovoríme o Tesle … spoluzakladateľ spoločnosti s projektom samo-riadiaceho auta – Sergey Brin preferuje jeho Tesla Roadster, ktorého cena začína na úrovni 100 000 dolárov.


Sergejov spoluzakladateľ spoločnosti Google – Larry Page taktiež vlastní Tesla. Je pochopiteľné, že obaja Brin a Page sú investormi do automobilky Elona Muska.


Keď už sme pri téme Elona Muska, miliardár spoločností SpaceX a PayPal ma celkovo v obľube svoju vlastnú značku automobilov.

Súvisiace: Úžasný život Elona Muska


Generálny riaditeľ spoločnosti Oracle – Larry Ellison vlastní niekoľko vozidiel. V roku 2012 jeden čitateľ poslal túto fotografiu Ellisona, ako riadil svoj Lexus LFA, automobil, ktorého cena začína na úrovni 375 000 dolárov.


Generálny riaditeľ spoločnosti Dell – Michael Dell vlastní vozidlo Hummer H2, ktorý sa už nevyrába. Automobil sa predával v rozmedzí od 20 000 dolárov až 33 000 dolárov.


Spoluzakladateľ spoločnosti Facebook a miliardár Dustin Moskovitz riadi pokorné vozidlo Volkswagen R32, ktorý si môžete kúpiť ešte dnes za 13 000 dolárov.


Aaron Patzer, ktorý je zakladateľom spoločnosti Mint, vytváral softvér pre riadenie financií a v roku 2009 predal svoju spoločnosť Intuit za 170 miliónov dolárov. Napriek týmto úspechom, Patzer jazdí v 29 000 dolárovom Subaru Outback, ktorý si kúpil po tom, čo jeho Ford Contour z roku 1996 po 150 000 míľach zlyhal.


Už bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft, ale majiteľ klubu Los Angeles Clippers – Steve Ballmer vlastný hybridný automobil Fusion. Za zmienku: Fusion je vybavený Ford Sync, technologickou službou spoločnosti Microsoft.

Súvisiace: Rozprávkový život miliardára menom Steve Ballmer

Zdroj: SFGate, Crazydropbox

Facebook komentár