Bankar-z-Goldman-Sachs-konci-po-zarobeni-milionov-na-kryptomene

Výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs rezignoval po tom, čo podľa zdrojov z odvetvia zarobil rozsiahly majetok z investície do kryptomeny.

Podľa vyjadrení troch bývalých zamestnanci investičnej banky, Aziz McMahon – výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman a vedúci predaja na rozvíjajúcich sa trhoch v Londýne, skončil svoje zamestnanie po zarobení miliónov libier zo stávok na digitálnu menu Ethereum.

Bývalí zamestnanci, ktorí McMahona osobne poznajú, radšej zostali v anonymite kvôli citlivej povahe diskusií. Podľa zdrojov sa predpokladá, že McMahon z kryptomien zinkasoval zárobky o v hodnote najmenej 10 miliónov libier (14 miliónov dolárov).

Predchádzajúce správy z eFinancial Careers a denníku The Guardian hovorili o tom, že McMahon opustil banku Goldman po zarobení finančných porostriedkov z kryptomeny z dogecoin.

Je možné, že McMahon mohol mať nejaké podiely aj v dogecoinoch. Stránka eFinancialCareers prišla s informáciou, že podľa predpokladov aktuálne založil svoj vlastný hedžový fond.

Keď sa na banku obrátila agentúra CNBC, Goldman Sachs potvrdila McMahonov odchod, ale odmietla to ďalej komentovať. McMahon nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie, keď ho kontaktovali zo CNBC cez LinkedIn.

Ether – digitálne aktívum, do ktorého McMahonova spoločnosť údajne investovala, od začiatku roku 2021 vzrástla na cene o viac ako 400%. Kryptomena Ethereum, vytvorená zhruba šesť rokov po bitcoine, je založená na inej technológii známej ako Ethereum. Ether a Ethereum sa na opis meny často používajú a sú zameniteľné.

Bitcoin a ďalšie kryptomeny v poslednej dobe majú za sebou rozsiahlu volatilitu. V stredu celý trh prišiel až 365,85 miliárd dolárov po tweete od Elona Muska, ktorý uviedol, že jeho firma na výrobu elektromobilov Tesla prestane prijímať platby v bitcoinoch z dôvodu obáv o životné prostredie ohľadom kryptomien.

Pre Muska je obľúbenou kryptomenou dogecoin – token, ktorý v roku 2013 vznikol ako vtip. Inšpirovaná meme “Doge,” ktorý sa vyznačuje symbolom psa Shibu, kryptomena dogecoin bola určená jeho tvorcami ako “zábavná” alternatíva k bitcoinu.

Odvtedy si získala pozornosť čoraz väčšej online komunity a aktuálne je podľa stránky CoinMarketCap na základe hodnoty štvrtou najväčšou virtuálnou menou. Aj keď ju niektorí radi radi nazývajú „kryptomenou“ ľudí, investori varujú, že dogecoin je znakom rozširovania kryptotrhu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár