Bill_Gates_obhajuje_rast_novych_technologii_ako_aj_AI_2017

Zakladateľ spoločnosti Microsoft – Bill Gates počas dnešného dňa poskytol optimistické vyjadrenia o vzostupe nových technológií a o tom, akým spôsobom budú mať v najbližších rokoch vplyv na ľudskú spoločnosť.

V rozhovore pre Misk Global Forum v Rijáde povedal, že prínosy tohto pokroku, ako je napríklad umelá inteligencia (AI), nad potenciálnymi nástrahami prevažujú.

V moderovanej skupine, v hlavnom meste Saudskej Arábie poznamenal: “Sme vo svete nedostatku, ale tieto pokroky nám pomôžu vyriešiť všetky najdôležitejšie problémy.”

“Napríklad potrebujeme vyriešiť aj situáciu okolo infekčných chorôb,“ … “Zdravotníckym pracovníkom musíme pomôcť, aby vedeli robiť svoju prácu.”

Gates je presvedčený, že umelá inteligencia (AI) v konečnom dôsledku povedie k zmene pracovného prostredia v rozvinutých krajinách, ale zároveň spoločnostiam pomôže postarať sa o starších ľudí alebo riešiť situáciu okolo vzdelávania.

Poznamenal: “Ak sa zbavíme pracovnej sily, ako napríklad v oblasti výroby, môžeme ju presunúť k niektorým oblastiam, spomedzi týchto dôležitých ľudských potrieb.” Gates predtým povedal, že roboty by zároveň mali čeliť dani z príjmov.

Súvisiace:
Ako chce Čína poraziť USA v technológiách?
Bill Gates chce zdaniť roboty, ale EÚ je proti

Znalec v oblasti informačných technológií – Gates priznal, že pred novým pokrokom sa vyskytli výzvy, ako sú otázky týkajúce sa súkromia a politických reklám a kampaní. Dodal, že rodičia by taktiež museli mať “určitý vhodný úsudok”, aby ich deti nehrali “príliš veľa videohier”.

Gatesove vyjadrenia prichádzajú len niekoľko dní po tom, čo významný fyzik Stephen Hawking varoval pred vznikom umelej inteligencie (AI) a povedal, že to môže byť “najhoršia udalosť v histórii našej civilizácie”, pokiaľ spoločnosť nenájde spôsob, ako by jej rozvoj mohla mať pod kontrolou. Predtým s podobnou výzvou prišiel aj Elon Musk.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár