Elon_Musk_Umela_inteligencia_je_vacsou_hrozbou_ako_Severna_Korea_2017

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla, Elon Musk na konci tohto týždňa prišiel s novým a hrozivým varovaním ohľadom umelej inteligencie, čo naznačuje, že táto vznikajúca technológia pre svet predstavuje ešte väčšie riziko, než jadrový konflikt so Severnou Kóreou.

Musk – urputný a dlhoročný kritik umelej inteligencie (AI), ktorý ju kedysi prirovnal k “vyvolaniu démona” v hororovom filme – v príspevku na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že ľudia by mali byť znepokojení, nad vývojom v svete technológií.

S touto reakciou prišiel na plagát, ktorý uvádza že autonómna technológia bude prekonávať konkurencieschopných hráčov. Fotografia plagátu nesie chladné slová “Na konci stroje aj tak zvíťazia.”

Musk, ktorý je vedúcim priekopníkom v oblasti cestovania do vesmíru, vďaka svojej spoločnosti SpaceX, je taktiež zakladateľom neziskovej organizácie OpenAI, ktorá podporuje “bezpečný” rozvoj v oblasti umelej inteligencií (AI). Jeho postoj ho stavia do rozpore s veľkou časťou technologického priemyslu, ale je v súlade s vyjadreniami významných jednotlivcov, ako je Stephen Hawking, ktorý taktiež často prichádza s varovaním ohľadom inteligencie strojov.

Súvisiace:
Bill Gates chce zdaniť roboty, ale EÚ je proti
Elon Musk a ostatní velikáni investujú $ 1 miliardu v oblasti umelej inteligencie

Paradoxne, bola to vlastná technológia OpenAI, ktorá dokázala poraziť dvoch profesionálnych hráčov eSports v hlavnom turnaji, už po dvoch týždňoch tréningu. Súťaž Dota 2 je známa ako extrémne zložitá, kde sa proti sebe stretávajú dva tímy, vo virtuálnej bojovej aréne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABC, NYTimes

Facebook komentár