Bitcoin_cez_6600_ako_CME_oznamuje_plany_na_futures_kontrakty_2017

Cena virtuálnej meny Bitcoin v stredu prekonala 6 500 a 6 600 amerických dolárov, čím dosiahla rekordnú úroveň, ako CME oznámila, že neskôr v tomto roku plánuje spustiť futures kontrakty na menu Bitcoin.

Podľa údajov z internetovej stránky CoinDesk, cena tejto kryptomeny len niekoľko hodín po prekonaní hranice 6 400 dolárov a minútu po poklese k 6 500 dolárov dosiahla hodnotu na úrovni 6600,84 dolárov. Jej trhová kapitalizácia alebo jej celková hodnota v obehu dosiahla objem vo výške 110 miliárd dolárov.

Americká burza CME dnes uviedla, že v tomto štvrťroku zavedie kontrakt s termínovanými futures obchodmi, ktoré podliehajú regulačnému schváleniu.

Terry Duffy, ktorý je predsedom a CEO skupiny CME poznamenal: “Spolupracovali sme s regulátorom, pochopili našu žiadosť a náš model chápu veľmi, veľmi dobre.”

Zavedenie takéhoto produktu by mohlo na trh priniesť viac inštitucionálnych investorov. Veria, že to pomôže k nárastu ceny.

Zmluva o termínovaných obchodoch bude realizovaná v hotovosti a bude založená na referenčnej sadzbe od CME, pre menu Bitcoin (Bitcoin Reference Rate – BRR), ktorú CME s digitálnou obchodnou platformou Crypto Facilities spustila v novembri 2016 (v Londýne). Referenčná sadzba je denná zúčtovacia cena, uverejnená v 16:00 hod.

Priaznivá regulácia bola častým katalyzátorom nárastu ceny virtuálnej meny Bitcoin. Bitcoin zaznamenala zvýšenie napríklad vtedy, keď japonské úrady povolili jej obchody, čím kryptomenu Bitcoin začali prijímať ako platbu (začiatkom tohto roka).

Súvisiace: 
$ 100 investícia v mene Bitcoin má za 7 rokov hodnotu $ 72,9 miliónov!
Do roku 2030 môže mať kryptomena Bitcoin hodnotu $500 000

Digitálne meny však stále čelia spravodlivému podielu na kritike. Generálny riaditeľ (CEO) americkej banky JPMorgan Chase – Jamie Dimon označil Bitcoin za “podvod” a poznamenal, že ak ju niekto v jeho spoločnosti nakúpi, bude vyhodený. Medzitým Larry Fink, ktorý je generálnym riaditeľom celosvetovej investičnej spoločnosti BlackRock, nazval Bitcoin ako “index pre pranie špinavých peňazí”.

Niektoré regulačné orgány dokonca obchodovanie z menou Bitcoin zastavili. Napríklad Čína tento krok nedávno realizovala.

Ale negatívne správy sú prevažne investormi ignorované. Cena meny Bitcoin v medziročnom porovnaní získala až 500 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár