Bohati_Rusi_sa_po_vitazstve_Trumpa_hrnu_do_nehnutelnosti_v_USA_2016

Bohatí Rusi sa v dôsledku volebného víťazstva Donalda Trumpa snažia minúť veľké objemy finančných prostriedkov v nehnuteľnostiach USA.

Podľa celosvetovo pôsobiacej realitnej poradenskej spoločnosti Knight Frank, počet Rusov, ktorí prejavili záujem o kúpu luxusných nehnuteľností v USA sa po víťazstve miliardára medziročne zvýšil o 35%.

Knight Frank uviedla, že Rusi majú záujem o prázdninové nehnuteľnosti, rovnako ako aj o investície do nehnuteľností. Takmer všetci sa v oblasti obytných nehnuteľností snažia minúť 500 000 až 5 miliónov amerických dolárov, zatiaľ čo 10% z nich má záujem o kúpu komerčných nehnuteľností.

Medzi dve najpopulárnejšie destinácie patrí New York City a Miami.

Marina Kuzmina, ktorá je vedúcou medzinárodného predaja v spoločnosti Knight Frank v Rusku poznamenala: “Veľký podiel našich zákazníkov sa chystá osobne navštíviť výstavu umenia Art Basel Miami Beach a chcú si pri tom obzrieť aj nehnuteľnosti,” … “Pár zákazníkov má záujem o možnosti okolo kúpi nehnuteľnosti v rozpracovaných projektoch Donalda Trumpa a dostali sme žiadosti od developerov USA, ktorí chcú spolupracovať s Ruskom.”

Niektorí investori vidia Trumpovo zvolenie ako znamenie, že vzťahy medzi Ruskom a Západom sa môžu čoskoro zlepšiť. Trump označil Vladimíra Putina za silného vodcu a ruský prezident dal jasne najavo, že dáva pred Hillary Clintonovou prednosť Trumpovi.

Ruské nákupy nehnuteľností v USA predstavovali približne 15% z celosvetových predajov spoločnosti Knight Frank.

Niektoré z ruských nákupov boli mimoriadne. Ekaterina Rybolovlevova, ktorá je dcérou miliardára Dmitrija Rybolovleva zapĺňala titulky novín v roku 2011, kedy si kúpila najdrahší byt na Manhattane. Byt v Central Park West kúpila, ako 22-ročná za 88 miliónov dolárov.

Súvisiace:
Jim Rogers po víťazstve Trumpa nakupuje v Rusku aktíva
“Prezident nemôže byť v konflikte záujmov” a čo tak Trump?

Rybolovlev samotný, v roku 2008 kúpil plážovú nehnuteľnosť v Palm Beach na Floride, za 95 miliónov dolárov. Kto mu ju predal? Samotný Donald Trump.

Avšak dopyt razantne prepadol, keď krajiny Západu na Rusko uvalila sankcie, z dôvodu jeho zapojenia do krízy na Ukrajine. Tieto sankcie, spoločne s klesajúcimi cenami ropy vytvorili obrovský tlak na ruskú ekonomiku a poslali hodnotu ruského rubľu do prepadu.

Aktuálne sa však zdá, že kupci z Ruska sa vracajú s plnou silou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Knight Frank

Facebook komentár