Celosvetová finančná kríza bola pre miliardárov veľmi vhodná.

Kombinované bohatstvo svetových miliardárov sa viac ako zdvojnásobilo na 6,5 bilióna amerických dolárov, od 3,1 bolióna dolárov v roku 2009. S týmto vyjadrením prišla správa od spoločností Wealth-X a UBS Global Billionaire Census 2013. Ich majetok sa v uplynulom roku rozrástol o 2,26 bilióna dolárov.

Ich počet sa počas obdobia taktiež zvýšil – vzrástol o 810, na 2170 jednotlivcov.

( Súvisiace: Úžasný život Elona Muska )

Podľa správy ich celkový majetok je teraz väčší, ako HDP zo všetkých krajín okrem Spojených štátov a Číny a mohol by financovať rozpočtový deficit USA až do roku 2024.

Čo ešte vieme o týchto miliardároch?

Väčšina z nich sú podnikatelia mužského pohlavia a väčšina ich peňazí pochádza od súkromných spoločností. Majú v priemere štyri nehnutelnosti a 2,1 dieťaťa.

Samozrejme, hovoriť o priemernom miliardárovi je ako hovoriť o priemernej celebrite. Je ťažké ich zovšeobecniť.

Podľa správy: šesťdesiat percent miliardárov sú tam kde sú vďaka ich pričineniu, zatiaľ čo 20 percent z nich zdedilo väčšinu svojho bohatstva a 20 percent zdedilo iba ich časť. Tento pomer je hruba v súlade v súlade s číslami pomeru dedičnosti/vlasného pričinenia podľa zoznamu Forbes.

( Súvisiace: 4 lekcie od miliardárov, ktorí sa pustili do podnikania už na škole )

Správa hovorí, že 87 percent svetových miliardárov sú muži. Len 17 percent sú ženy a ich peniaze sú z najväčšieho podielu výsledkom dedičstva.

Manželstvo zohráva kľúčovú úlohu v budovaní bohatstva. 86 percent miliardárov je v manželskom zväzku (aj keď správa presne nešpecifikovala ich počet).

Správa ďalej dodáva: “Manželia často zohrávajú kľúčovú úlohu v úspechu svojich partnerov.”

Miliardári majú relatívne malý počet ich rodiny, s priemerom 2,1 detí, aj keď zhruba tretina z nich ich má tri alebo viac.

Najlepším mestom na svete pre miliardárov je New York. Je ich tam presne 96. Ale títo miliardári vlastnia priemere štyri domy a majú ďalšie nehnutelnosti o hodnote 78 miliónov dolárov. ( Tento majetok predstavuje zhruba 2,6 percenta celkového čistého majetku priemerného miliardára).

( Súvisiace: Základný príjem vo Švajčiarsku – 2 500 frankov mesačne pre každého )

Jedná sa o ľudí, ktorí veľmi často cestujú. Menej ako jedna štvrtina z nich žije v meste, kde ich biznis má sídlom, zatiaľ čo rovnaké percento z nich ani nežije v rovnakej krajine, ako je ich primárne podnikanie.

Priemerný miliardár na jachty míňa 22 miliónov dolárov, 16 miliónov dolárov na súkromne lietadlá a 14 miliónov dolárov na umenie.

Zdroj: International Business Times

Facebook komentár