Ceny_luxusnych_realit_v_Miami_prechadzaju_prepadom_2016

Pozitívne prostredie z trhu luxusného bývania v Miami zhrošuje ešte viac.

Podľa novej správy Douglas Elliman a Miller Samuel, priemerná predajná cena za luxusné byty v Miami a Miami Beach medziročne v treťom štvrťroku prepadla o 30 percent na $ 948 700 a $ 2,6 miliónov.

Počet predajov okolo luxusných kondomínií tiež v Miami prepadol o 25 percent a o 17 percent v Miami Beach.

Tieto poklesy poukazujú na ďalší krok v prepade vysoko luxusných nehnuteľností tejto oblasti, ktoré po finančnej kríze zažili boom. To je vidno najmä z toho dôvodu, že kupci z Latinskej Ameriky znižujú svoj záujem a neistota okolo prezidentských volieb je príčinou, prečo bohatí Američanmi vyčkávajú z nákupom.

Súvisiace:
Odborníci sa obávajú ďalšej bubliny trhu nehnuteľností v Miami
Luxusné nehnuteľnosti zvykli byť výborné pre pranie peňazí

V rovnakej dobe, luxusné domy, ktoré zažili boom počas rokov 2013 a 2014 prechádzajú rozsiahlym nadbytkom vysoko ocenených realít (domy a byty).

Miller Samuel z Jonathan Miller poznamenal: “Luxusné nehnuteľnosti sa stávajú menšou časťou trhu, v dôsledku zníženého dôrazu na vrchné triedy.”

Zásoby luxusných bytov v Miami Beach v druhom štvrťroku v porovnaní so situáciou pred rokom vyskočili o 30 percent, na 1 235 jednotiek. Tieto nehnuteľnosti sú aktuálne na trhu v priemere 126 dní, čo je viac než dvojnásobok vlaňajšieho objemu.

Ceny_luxusnych_realit_v_Miami_prechadzaju_prepadom_2016_2

V širšom Miami, zásoby vzrástli o 11 percent, čo má za následok ponuku luxusných bytov o rozsahu 40 mesiacov. Zásoby pre jedno-generačné rodinné domy v oboch oblastiach sú na tom taktiež vyššie.

Vzhľadom na tieto rozsiahle zvyšovania, Miller povedal, že luxusný trh s nehnuteľnosťami v Miami sa pravdepodobne ešte bude musieť zhoršiť, než sa nakoniec začne zlepšovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, FoxBusiness

Facebook komentár