Čína opäť zasahuje proti krytomenám.

Čína opäť zasahuje proti krytomenám.

Čína zaradila ťažbu kryptomien do návrhu zoznamu odvetví, v ktorých sú investície obmedzené alebo zakázané, aj keď pristúpila k celkovému zníženiu počtu sektorov na zozname – poukazuje na to dokument zverejnený Národnou rozvojovou a reformnou komisiou Čínskej ľudovej republiky.

„Negatívny zoznam“ podrobne popisuje sektory a odvetvia, ktoré sú pre čínskych aj zahraničných investorov zakázané.

Regulačné orgány v Číne tento rok zakázali obchodovanie s kryptomenami a ťažbu, pričom centrálna banka krajiny v priebehu minulého mesiaca prisľúbila vykonať očistný proces „nezákonných“ aktivít od kryptomien.

Zásah prinútil burzových operátorov v rámci kryptomien prerušiť vzťahy s čínskymi užívateľmi.

Čína taktiež sprísňuje kontrolu nad verejným diskurzom, obmedzuje šoubiznis pre tzv. „poškodzovanie“ spoločnosti a požaduje, aby mobilné prehliadače eliminovali šírenie klebiet, používanie senzačných titulkov a publikovanie obsahu, ktorý porušuje základné hodnoty socializmu.

Štátna komisia uviedla, že zastavuje investovanie „neverejného“ kapitálu do rôznych publikačných činností, vrátane živých prenosov, subjektov zhromažďujúcich správy, redaktorov a vysielania a prevádzok v rámci spravodajstva.

Súvisiace: Ron Insana: Čína môže byť prvým, kto bitcoin zakáže, ale nebude posledným

Národná rozvojová a reformná komisia Čínskej ľudovej republiky ďalej uviedla, že neverejný kapitál sa nemôže podieľať na publikovaní správ zámorských subjektov alebo summitov a na aktivitách spojených s publikovaním informácií v oblasti spravodajstva a verejnej mienky.

Návrh zoznamu odvetví na rok 2021, v ktorých sú investície buď obmedzené alebo zakázané, bol zredukovaný na 117, zo 123 v roku 2020.

Odvetvia, ktoré nie sú na zozname, sú otvorené investovaniu pre všetkých bez toho, aby sa vyžadovalo schvaľovanie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár