Coinbase na ceste k IPO.

Coinbase na ceste k IPO.

Keďže virtuálna mena bitcoin rastie na historické maximá, najvýznamnejšia burza kryptomien naznačila svoj zámer vykonať verejnú ponuku akcií (IPO).

Obchodovacia burza kryptomien Coinbase vo štvrtok večer uviedla, že predložilo návrh vyhlásenia o registrácii u Komisie pre cenné papiere a burzu, čím pripravila pôdu pre plány prípadnej počiatočnej verejnej ponuky.

K oznámeniu došlo, keď počas pandémie koronavírusov vzrástol záujem o bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Investori považujú také meny za atraktívne, keďže americký dolár oslabuje.

Bitcoin prelamoval svoje vlastné cenové rekordy a nedávno prekonal symbolický míľnik v hodnote 20 000 dolárov za mincu. Odvtedy sa neustále šplhal vyššie a naposledy sa podľa poskytovateľ údajov, spoločnosti Refinitiv obchodoval okolo hodnoty 23 000 dolárov.

Spoločnosť Coinbase bola podľa svojej webovej stránky uvedená na trh v roku 2012 a „viac ako 35 miliónov ľudí vo viac ako 100 krajinách dôveruje spoločnosti Coinbase v nákupe, predaji, držbe, používaniu a zarábaniu v rámci systému kryptomien“. Spoločnosť naznačuje, že na platforme má aktíva v hodnote viac ako 25 miliárd dolárov a celkový zobchodovaný objem vo výške viac ako 320 miliárd dolárov.

Spoločnosť Coinbase odmietla poskytnúť ďalší komentár.

Tím spoločnosti MicroStrategy poznamenal že jej inštitucionálne podnikanie rastie omnoho rýchlejšie. Má analytický tím, stablecoin v spolupráci s firmou Circle, divíziu so zameraním na nové aktivity a obchodné oddelenie.

To všetko by mohlo osloviť triedu Wall Street, ktorá túži po expozícii na trhoch s kryptomenami.

V októbri 2018 mala Coinbase hodnotu 8 miliárd dolárov. Vzhľadom na rozsiahly nárast ceny bitcoinu od tej doby a nedávnom dopyte po počiatočných verejných ponukách sa očakáva, že súčasné ocenenie spoločnosti Coinbase bude výrazne vyššie.

Firma v stručnom blogovom príspevku napísala: „Očakáva sa, že formulár S-1 nadobudne účinnosť potom, čo SEC dokončí proces kontroly, v závislosti od trhových a iných podmienok.”

Jedná sa o prvý formálny krok na dlhej ceste k vykonaniu verejnej ponuky akcií (IPO).

Prihláška Coinbase je dôverná, čo znamená, že jej obsah bude zverejnený až tri týždne pred celým humbukom okolo emisie akcií, keď sa spoločnosť bude pokúšať nalákať potenciálnych investorov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár