Lety balónom cez Atlantik vám určite, ako vypnutie od stresujúceho týždňa, nenapadnú.

Ok, možno let cez oceán nie je pre každého na oddych, ale týchto13 CEO a spoluzakladateľov technologických firiem dokazujú že s mimoriadnym zamestnaním prichádzajú aj mimoriadne koníčky. Voľnočasové aktivity týchto technologických gigantov sú zaujimavejšie ako by sme si mohli predstaviť.


Phillip James, spoluzakladateľ predajnej stránky s vínom Lot18, je zaujatý na extrémne športy. V roku 2003 zdolal Mt. Everest a práve je na niekoľko ročnom výlete na bicykli okolo sveta.


Kenny Rosenblatt, šéf spoločnosti s hrami Arkadium, vlastní farmu na severe New Yorku kde pestuje organickú zeleninu. Je to jeho útek z pracovného týždňa plného vývoja a žitia s technológiami.


Tim Armstrong CEO firmy AOL rieši svoju lásku k športom svojimi detmi Lakrosovým a Soccerovým tímom.


Podnikateľ Mark Cuban vlastní  Dallas Mavericks (tím vyhral titul NBA v rolu 2011)


Bob Parsons, šéf GoDaddy, si zaslúžil veľa mediálnej pozornosti kvôli vcelku vychýrenému hoby: Lovenie Slonov.


Spoluzakladateľka Cisco Systems Sandy Lerner miluje zápasenie. Vlastní kopie, dobové oblečenie a dokonca 324 hektárovú farmu kde chová šlachtené kone na zápasy.


Ludia poukazujú na šéfa zastávajúceho spoločnosť BOX ako na „Toho magického chlapíka“. Aaron Levie sa žasol nad magickými trikmi už ako malé dieťa. Niekoľko rokov bol kúzelníkom profesionálne (Jeho obľúbený trik je zmiznutie v obrovských krabiciach), a stále robieva triky v kanceláriách podniku.


Miliardár Amazonu Jeff Bezos sponzoruje konštrukciu gigantických 10 000 rokov starých hodín ktoré buduje na jeho ostrove. Nám všetkým prípomína aby sme ostali pokorný v tom aké su naše životy malé.


Scott Cohn, tvorca kresliacej aplikácie Doodle.ly práve začal písať a ilustrovať detské knihy založené na jeho skúsenostiach čerstvého otca.


Na Foursquare účte Steva Wozniaka môžete sledovať ako moc miluje firmu a auto Tesla. Spoluzakladateľ firmy Apple navštívil Kalifornskú nabíjaciu stanicu 351 krát.


Larry Ellison z Oracle miluje jeho veľké plachetnice. Jeho tím v tochtoročnom závode vyhral Americký Pohár.


Nick Ganju, jeden zo zakladateľov online medicínskej plánovacej služby ZocDoc, hrá hudbu v parkoch a občas si ho mília s pouličným žobrákom.


Celý život Richarda Bransona je ako jedna kopa adrenalínu. Zakladateľ  spoločnosti Virgin preskúmal vesmír, brázdil v hlbokom oceáne, a bol prvou osobou ktorá preletela cez Atlantický oceán v horkovzdušnom balóne.

Preložil: Michal Augustín

Zdroj: TimesofIndia

Facebook komentár