Pandémia komplikuje život viacerým spoločnostiam.

Pandémia komplikuje život viacerým spoločnostiam.

Cineworld Group, ktorá je vlastníkom spoločnosti Regal Cinemas, bude možno potrebovať získať väčšie objemy finančných prostriedkov, aby prežila vplyv z ďalšieho nárastu z prípadov koronavírusov.

Druhá najväčšia svetová firma z premietania filmov dnes uviedla, že zatiaľ má k dispozícii dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohla pokračovať v činnosti po tom, čo za prvých šesť mesiacov tohto roka dosiahla stratu 1,6 miliardy dolárov, keďže jej príjmy tržby prepadli o 67%.

Spoločnosť však varovala, že začiatkom budúceho roka bude musieť získať ďalšie peniaze, ak druhá vlna okolo prípadov koronavírusu spôsobí „predĺžené“ odstávky v USA a Veľkej Británii.

Aj keď sa tomuto scenáru nebude dať vyhnúť, spoločnosť uviedla, že je pravdepodobné, že v decembri bude čeliť problémom ohľadom splácania úverov a znova v júni 2021, čím sa vystavuje riziku nesplácania, ak rokovania s poskytovateľmi pôžičiek nebudú mať za následok odpustenie.

Cineworld vo vyhlásení uvádza: „Nie je možné určiť, aký bude budúci dopad pandémie Covid-19 na skupinu.“

Akcie spoločnosti vo štvrtok v Londýne klesli o viac ako 10%.

Finančné výsledky obsahovali aj varovanie audítorskej spoločnosti PwC, ktorá uviedla, že nezískala „dostatok vhodných dôkazov o tom, či je možné získať výnimky alebo jej bude umožnené v prípade potreby získať ďalšie prostriedky“.

PwC uviedla, že preto nie je schopná dospieť k záveru, či spoločnosť bude v dohľadnej budúcnosti schopná pokračovať v podnikaní.

Audítorska spoločnosť dodala: „Absencia výnimiek a krátkodobá neistota v dôsledku pretrvávajúcej situácie ohľadom pandémie Covid-19 predstavujú významné neistoty, ktoré sú príliš závažné na to, aby sme mohli vyvodiť záver k priebežnej účtovnej závierke.“

Súvisiace:
1 zo 4 hotelov nevie splácať hypotéky
Takmer 2/3 newyorských reštaurácií do januára možno neprežije

Skupina Cineworld uviedla, že doposiaľ opätovne otvorila 561 zo svojich 778 kín. Z tých, ktoré zostávajú zatvorené, je 200 umiestnených v Spojených štátoch, 11 v Izraeli a 6 v Británii.

Spoločnosť PwC uviedla, že firma je „obzvlášť citlivá na schopnosť otvoriť zostávajúce kiná v New Yorku a Kalifornii do konca októbra a na ďalšie oneskorenia ohľadom uvádzania filmov“.

Zatvorenie kín viedlo k poklesu zisku za prvých šesť mesiacov roku 2020 na 712 miliónov dolárov, v porovnaní s 2,2 miliardy dolárov v predchádzajúcom roku.

Ďalším problémom priemyslu je nedostatok filmových trhákov.

Vplyv na príjmy v pokladniach vedeli mať jedine filmy ako “Tenet”, “Noví mutanti” a “Narušený”.

V stredu dokonca spoločnosť Disney oznámila, že od novembra do 7. mája 2021 odsunie americké vydanie filmu „Black Widow“, ktorý je veľmi očakávaným filmom o superhrdinoch v hlavnej úlohe so Scarlett Johansson.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár