Dubaj nie je žiadnym nováčikom v nezvyčajných tenisových kurtoch.

V roku 2005 bol postavený tenisový kurt na vrchole vyše 300 metrovej budovy hotela Burj Al Arab na podporu Tennis Championships v Dubaji.

A v súčasnosti architekt z Poľska navrhol ďalší podivný tenisový kurt – pod morom.

Krysztof Kotala, ktorý študoval na londýnskej Royal Institute of British Architects, poľskej Krakow Polytechnic a nemeckej Münster University of Applied Sciences predstavil podvodný tenisový komplex, ktorý by mohol byť postavený len na mori v Perzskom zálive, medzi Burj Al Arab a ostrovmi Palm Jumeirah.

Bol by z jednej časti tvorený športovou arénou a v ďalšej časti akváriom, čo by bolo jedinečným konceptom pre sedem kurtov so strešným koralovým útesom, ktorý by priniesol hojnosť morského života pre divákov (ale aj hráčov).

Súvisiace: 11 pôsobivých fotografií a faktov Dubaja

Bolo by taktiež potrebné vytvoriť ilúziu prírodného korálového útesu.

Uvedenie takého plánu do reality bude vyžadovať prekonanie určitých špecifických stavebných problémov, vrátane vytvorenia jedného kusu skla, ktorý by bol dostatočne veľký na pokrytie a dostatočne silný, aby odolal tlaku vody.

V prípade, že sa developeri rozhodnú pre riešenie tohto projektu, Kotala si myslí, že aréna by bola ideálnym miestom pre konanie piateho Grand Slamu.

Preložila: Miroslava Dugová – Realitná maklérka

Zdroj: ArabianBusiness

Facebook komentár