Dubaj_prave_zacal_vystavbu_najvyssej_veze_na_svete_2016_Tower_at_Dubai_Creek_Harbour_top
Model projektu Dubai Creek Harbour, ktorý navrhol španielsky-švajčiarsky architekt Santiago Calatrava Valls.

Dubaj na začiatku tohto týždňa oznámil, že začal stavať najvyššiu vežu na svete, čím toto mesto dosiahne ďalší rekord, keďže už je domovom najvyššieho mrakodrapu – Burj Khalifa.

Dubajská vláda poznamenala: “The Tower Dubai Creek Harbour – spoločný podnik medzi Emaar Properties a Dubai Holding, ktorá je investičnou spoločnosťou vládcu emirátu – šejkom Mohammed bin Rashid al-Maktoum – ju dokončí v roku 2020.

V jej vyjadreniu však neuviedli informácie, ako vysoká veža nakoniec bude a ani koľko môže stáť.

Guinnessova Kniga Svetových rekordov definuje vežu ako budovu, v ktorej je menej ako 50 percent z celkovej výšky vo forme využiteľnej podlahovej plochy. Najvyššia veža na svete je v Tokiu – Sky Tree, o výške 634 metrov a sú v nej zároveň reštaurácie, vysielač a vyhliadková veža.

Súvisiace: 
10 najlepších nových mrakodrapov sveta
Dubaj čoskoro môže mať tenisový kurt pod vodou

Dubaj, ktoré je hlavným centrom cestovného ruchu a zábavy sa neustále snaží spriadať plány na nové atrakcie. Táto nová veža, ktorá je súčasťou novej rezidenčnej štvrti v tesnej blízkosti nábrežia, sa predstaví niekoľko záhradných terás spoločne s výhľadom.

Burj Khalifa je dlhým až 829,8 metrov (2 722 stôp).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Fortune

Facebook komentár