Vlna bankrotov môže byť docela blízko.

Vlna bankrotov môže byť docela blízko.

Je vidno rastúce napätie medzi USA a Čínou, najmä pokiaľ ide o rozsiahly zákon Pekingu o národnej bezpečnosti v Hongkongu a nedávnych vyjadrení amerického prezidenta Donalda Trumpa, týkajúcich sa aplikácie sociálnych médií TikTok vo vlastníctve Číny a populárnej aplikácie správ WeChat od spoločnosti Tencent.

Akciové trhy doteraz vykazovali silu aj napriek pozadiu geopolitických vzplanutí a Washingtonu. Americký akciový index Dow Jones Industrial Average v pondelok získaval viac ako 250 bodov, čím navyšoval svoj zisk na hodnote 3,8% v priebehu minulého týždňa. Index S&P 500 sa nachádzal zhruba 1% pod rekordným maximom z dňa 19. februára, po rozsiahlom prekonaní strmých strát, ktoré nastali po vypuknutí koronavírusu vo februári a trvali až do konca marca.

El-Erian, ktorý bol predtým generálnym riaditeľom investičnej spoločnosti Pimco, uviedol, že na trhu sa v posledných týždňoch objavili vzorce technických ukazovateľov, ktoré umožňovali, aby sa akcie naďalej pohybovali na vyššie hodnoty, a to aj napriek pandémii koronavírusov a iným protiveterom.

“Všetko sa to týkalo technických záležitostí umožňovalo trhu znova a znova dosahovať vyššie a vyššie úrovne, aj cez nebezpečné fundamenty,” … „Ja si však myslím si, že existuje limit pre túto technickú podporu, ktorá je výraznou podporou pre trhy. Avšak nejaký čas to môže ešte trvať. “

El-Erian, ktorý správne predpovedal výpredaj okolo koronavírusov, poznamenal, že situácia bude pokračovať, až kým sa nedosiahne medvedieho trhu, ale bol by opatrný pri zotavovaní, keďže podľa jeho vyjadrení sa obáva „štrukturálne zabudovaných“ ekonomických škôd, ktoré môžu spôsobiť významné bankroty.

Súvisiace:
Nemecké firmy očakávajú, že obmedzenia koronavírusov potrvajú do apríla
Ak príde vakcína, veľké technologické akcie by mohli prudko klesnúť

„Bankrotom prechádzajú krátkodobé problémy s likviditou k dlhodobým problémom v rámci platobných schopností. Ak táto situácia nastane, situácia okolo nezamestnanosti sa stane problematickejšou a svet bude čeliť znehodnotenie kapitálu,“ … “Verte mi, ak existuje jedna vec, voči ktorej nedokážu bojovať ani peniaze Federálneho rezervného systému, sú to udalosti zhoršenia okolo kapitálu.”

Dodal, že stagnácia v ekonomickom zotavení USA z najhoršieho z krviprelievaním v súvislosti s koronavírusmi by stále nútila vykonávať firmy rozsiahle objemy bankrotov. Nakoniec poznemanal: “Potrebujeme rast, aby sme ho opäť dobehli,” … “Musíme sa vrátiť k tejto predstave ‘V’ [tvarované zotavenie], na rozdiel od druhej odmocniny, kde prichádzame a potom vyrovnávame.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár