Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019

Mercedes-Benz už v roku 2019 plánuje naplno predávať svoj automobil na elektronický pohon.

Nemecká automobilka počas septembra, na autosalóne v Paríži predstavila svoj elektrický koncept SUV, ktorý bude slúžiť ako základ pre výrobu vozidla, ktoré príde do reality v roku 2019. Mercedes nie je jediný výrobca automobilov, ktorí chce preniknúť do oblasti model SUV na elektronický pohon – Volkswagen a Jaguar taktiež chcú do roku 2020 predstaviť svoje SUV.

V čase, kedy dopyt po menších sedanoch oslabuje, automobilky uznávajú, že oblasť SUV by mohla byť tou správnou cestou k zvyšovaniu povedomia u spotrebiteľov, cez vozidlá na elektrický pohon.

Prejdite nadol na bližší pohľad ku konkurentovi značky Tesla – Mercedes, ktorý bude k videniu na veľtrhu Consumer Electronics Show v januári:

Koncept SUV pre Model Generation EQ by mal podľa očakávaní na jedno nabitie prejsť až 500 kilometrov.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_1

Mercedes uviedol, že automobil bude mať celkový výkon 300 kW a môže zrýchliť na 100 kilometrov za hodinu (alebo 62 míľ za hodinu) za menej ako 5 sekúnd.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_2

Mercedes odkazuje na koncept vozidla, ktorý bude “konceptom určeným pre produkciu,” takže môžeme očakávať, že tieto špecifikácie zostanú relatívne rovnaké.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_3

Dieter Zetsche, ktorý je vedúcim predstaviteľom divízie Mercedes-Benz, na tlačovej konferencii autosalónu v Paríži povedal: Produkčná verzia SUV by mala podľa očakávaní prísť na cesty v roku 2019.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_4

Vozidlo by podľa očakávaní malo patriť do rovnakej cenovej kategórie ako crossover GLC, ktorého cena začína na úrovni $ 39 150. To predstavuje pre elektrický SUV veľmi konkurencieschopnú cenu, s ohľadom na fakt, kde kompletné elektronické vozidlo – Chevy Bolt (SUV), ktoré sa začalo dodávať začiatkom tohto mesiaca, začína na úrovni $ 37 500.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_5

Interiér bude dodávaný s rozsiahlym 24 palcovým displejom, ktorý ukazuje rýchlosť, rozsah, dáta pre riadenie a navigačné informácie. Displej zároveň upozorní vodiča v prípade, že vozidlo má nedostatok energie a poukáže na blízkosť nabíjacích staníc.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_6

Volant taktiež prichádza s dotykovým ovládaním.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_7

SUV bude dodávané s niektorými autonómnymi (samo-riadiacimi) funkciami, ale nie príliš. Mercedes uviedol, že auto bude vedieť automaticky nastaviť rýchlosť dynamiky a jazdných vlastností.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_8

Vedúci vývoja v Daimler – Thomas Weber, v máji povedal, že Mercedes-Benz do svojej modelovej rady. k roku 2020 mieril pridať štyri nové automobily na elektrický pohon. Toto vozidlo tak podľa neho bude súčasťou snahy Mercedesu, ktorými môže posilniť svoju ponuku elektrických automobilov.

Tu_je_elektricke_SUV_Mercedesu_konkurencia_k_Tesle_2019_9

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Autoblog, Mercedes-Benz

Facebook komentár